22. 01. 2020 09:57 | STRÁŽSKE/TV Markíza

Obyvatelia Strážskeho sa dočkali. Začali búrať poškodený most, nový by mali postaviť do konca roka

Podľa statikov most spadol pre chybu, ktorú urobili už počas jeho výstavby.

Búranie mosta medzi mestom Strážske a miestnou časťou Krivošťany.
Búranie mosta medzi mestom Strážske a miestnou časťou Krivošťany. Foto: TV Markíza

Na východe začali s opravou mosta medzi mestom Strážske a miestnou časťou Krivošťany cez rieku Laborec. Jeho časť sa zrútila ešte v októbri. Miestni sú radi, že sa to hýbe. Obchádzky ich totiž vyčerpávajú.

Prvé začali búrať vodorovné nosníky, ale počas demolačných prác na most nikto nesmie. Ľavú polovicu mosta by mali zbúrať do desiatich dní. Zachovajú len hlavné piliere a časti opôr. Na ne postavia dočasné premostenie.

Miestni sa musia pripraviť aj na zatvorenie mosta. „Myslím, že tu bude výluka len niekoľko hodín, kým osadia náhradné premostenie," hovorí šéf Košického VÚC Rastislav Trnka.

Po dočasnom premostení budú môcť jazdiť osobné autá i malé autobusy. Autá tak nebudú musieť absolvovať viac ako 30 kilometrovú obchádzku cez Michalovce. „Ďalšie práce budú pokračovať podľa toho, ako rýchlo sa pripraví projektová dokumentácia, pripravia sa prekládky niektorých sietí," dodal Trnka.

Po odstránení nebezpečným nosníkov typu Vloššák mostovku postavia nanovo. Stavať ju budú po častiach. Podľa zmluvy s krajom na to majú 500 dní. Stihnúť by to chceli do konca roka. Podľa statikov most spadol pre chybu, ktorú urobili už počas jeho výstavby.

Nakrúcal reportér Vladimír Bučko.

 

Komentáre ( 0)