24. 01. 2020 06:00 | BRATISLAVA/rd

Ste klientom tejto banky? Hrozí vám, že cez falošný mail prídete o citlivé údaje

Podvodný mail môže v sebe niesť skrytý vírus, ktorý odosiela rôzne údaje.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

V prípade, že ste klientom Citibank, zbystrite pozornosť. Do mailov totiž chodia podozrivé, ale najmä falošné mailové správy, ktoré vás presmerujú na falošnú stránku update-citi.com. Píše Fox News.

Phishing, ako znie názov takéhoto mailu, zväčša pôsobí, akoby vám ho zaslala priamo banka, v ktorej máte svoj účet.

V danej elektronickej správe je žiadosť o overenie totožnosti a iných osobných údajov, vrátane posledného štvorčíslia rodného čísla. Nechýba však ani žiadosť o uvedenie všetkých údajov z debetnej karty. Rovnako tak príde aj k žiadosti o overenie formou SMS kódu.

Zdroj: Twitter/MalwareHunterTeam

Phishing však môže v sebe niesť skrytý vírus, ktorý sa automaticky nainštaluje do počítača, poškodzuje programy či odosiela rôzne údaje.

Počas toho však pravdepodobne dochádza k skutočnému prihláseniu do vášho internet bankingu, môže zároveň dôjsť k zneužitiu všetkých, vami „poskytnutých" údajov.

Podľa citovaného zdroja hackeri vytvoria na prvý pohľad podobnú doménu v snahe nadobudnúť pocit, že je všetko v poriadku. Zvyčajne sa tak deje pridaním jedného písmena (napr. yahooo.com).

Možnou nevýhodou však môže byť fakt, že viacerí používatelia sa do mailovej schránky prihlasujú cez mobilné zariadenia, napríklad počas iných činností (šoférovanie). Vtedy sa riziko odhalenia phishingu znižuje.

Ako sa vyhnúť takýmto problémom? Nikdy nezadávajte do podozrivého formuláru svoje údaje, či už číslo karty, dobu platnosti, CVV, PIN a rovnako ani osobné údaje. Ak je to možné, okamžite si zmeňte prihlasovacie heslo do aplikácie, kde hrozí riziko prezradenia.

Komentáre ( 0)