06. 02. 2020 10:01 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Svetový deň bez mobilu: Je stále bežnejšie, že nám účet hradí zamestnávateľ

Tento benefit však v dvoch krajoch nie je až taký rozšírený.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Mobilný telefón - dnes už ho nemajú azda iba malé deti a dojčatá. Náročnosť života bez telefónu potvrdzuje, že táto vec sa za pár rokov stala pre nás absolútnou samozrejmosťou. Skúsili ste byť aspoň deň bez mobilného telefónu? Dnes na to máte príležitosť, pretože je Svetový deň bez mobilu. Oslavuje sa od roku 2011.

Samozrejme, mať telefón si vyžaduje aj náklady s tým spojené z vášho rodinného rozpočtu. Portál platy.sk však urobil analýzu, ktorá ukázala, že pomerne bežne sa na Slovensku stáva, že náklady za telefón hradí zamestnávateľ.

Rozšírený benefit pre zamestnancov

Kým pred piatimi rokmi platila firma iba každému piatemu zamestnancovi účet za mobil na súkromné účely, vlani tento benefit využíval každý štvrtý zamestnanec. Znamená to, že tento benefit pre zamestnancov má stúpajúci charakter.

Roky, ako rástlo platenie zamestnávateľa za mobil zamestnancom.
Roky, ako rástlo platenie zamestnávateľa za mobil zamestnancom.
 

Portál sa na tento benefit pozrel aj na to, ako je to v ôsmich krajoch Slovenska. Tak ako je to pri platoch či dostupnosti voľných pracovných miest, regionálne rozdiely sú aj pri rozšírenosti nefinančných benefitov. Mobil na súkromné účely je od zamestnávateľov najviac rozšírený v Bratislavskom a Košickom kraji. Naopak, najmenej v Prešovskom a Nitrianskom kraji.

Platenie účtov za mobilné telefóny podľa krajov.
Platenie účtov za mobilné telefóny podľa krajov.
 

Najviac súkromne pretelefonujú top manažéri

Analýza portálu ďalej odhalila, že na Slovensku sú iba necelé tri percentá pomocných pracovníkov, ktorí majú k dispozícii mobil na súkromné účely a účet im hradí zamestnávateľ.

Určite vás neprekvapí, že tento benefit je najrozšírenejší pre manažérskych pozíciách. Firma hradí mobil asi polovici nižších a stredných manažérov a viac ako 66 percentám top manažérov, informovala tvnoviny.sk Nikola Richterová z portálu platy.sk.

Používanie mobilného telefónu podľa profesie.
Používanie mobilného telefónu podľa profesie.
 

Komentáre ( 0)