05. 03. 2020 11:34 | MNíCHOV/rd

Automobilka BMW predstavila nové logo. Ide o najzásadnejšiu zmenu v histórii

Mníchovská automobilka novinku prvýkrát predstavila na koncepčnom elektrickom voze i4.

Ilustračná snímka - BMW.
Ilustračná snímka - BMW. Foto: Profimedia.sk

Automobilka BMW upraví svoje preslávené logo. Nový dizajn "modrobielej vrtule" bude značne belší a jednoduchší, keďže z nej zmizne čierny kruh. Píše CNN.

Tvar loga zostáva rovnaký, takisto aj typické farby, biela a modrá, symbolizujúce domovské Bavorsko.

Po novom však zmizne aj tieňovanie a linka, ktorá medzi farebnými trojuholníkmi tvorí priestorový efekt. Doteraz vnútorný čierny kruh sa zmenil na priehľadný.

Nové logo BMW.
Nové logo BMW. Foto: bmw.com
 

Mníchovská automobilka novinku prvýkrát predstavila na koncepčnom elektrickom voze i4, ktorý sľubuje výkon 530 koní a dojazd až 600 kilometrov.

Podľa viceprezidenta spoločnosti pre marketing Jensa Thiemera má nové logo symbolizovať väčšiu otvorenosť a čírosť. Cieľom je upútať najmä mladšiu klientelu a zároveň upozorniť na vstup BMW do éry elektromobilov.

Spoločnosť vznikla v roku 1917 po spojení firiem Rapp Motorenwerke a Gustav Otto Flugzeugwerke a následnom premenovaní na Bayerische Motoren Werke.

Spočiatku sa BMW špecializovalo na výrobu leteckých motorov. V roku 1923 sa jej záber rozšíril, keď zostrojili prvý motocykel. Do sveta automobilov vkročila o päť rokov neskôr, keď odkúpila firmu v Eisenachu.

Vlastný znak má od októbra 1917, kedy sa zachoval guľatý tvar pôvodného loga firmy Rapp aj čierny vnútorný kruh. Ten vtedy ohraničovali dve nové zlaté linky a písmená „BMW."

História vývoja loga BMW.
História vývoja loga BMW. Foto: bmw.com
 

Komentáre ( 0)