25. 03. 2020 11:49 | SEATTLE/kc

Najbohatší muž sveta pýta peniaze pre zamestnancov Amazonu. Kritici nad tým len krútia hlavou

Najväčší e-shop sveta má viac než 800-tisíc zamestnancov a veľká časť z nich pre koronavírus musela zostať doma.

Jeff Bezos.
Jeff Bezos. Foto: Profimedia.sk

Najbohatši muž sveta Jeff Bezos je síce známy svojimi charitatívnymi aktivitami, no jeho nedávny krok v súvislosti s koronavírusovou krízou mnohých pobúril. Spolumajiteľ a riaditeľ firmy Amazon, ktorú zasiahli dôsledky pandémie, zriadil pre zamestnancov pomocný fond a žiada ľudí na celom svete, aby im v týchto neľahkých časoch finančne prispeli.

Bezos síce pre začiatok do fondu vložil 25 miliónov dolárov, no kritikom sa to zdá málo. „Uťahovanie opaskov" je v súčasnosti celosvetovým trendom a muž s majetkom presahujúcim 100 miliárd dolárov, by sa podľa mnohých mohol „buchnúť po vrecku" oveľa viac. Píše o tom portál MPN News.

Najväčší e-shop sveta má viac než 800-tisíc zamestnancov a veľká časť z nich pre koronavírus musela zostať doma. Amazon oznámil, že každý zamestnanec, ktorý sa ocitne vo finančných problémoch a spĺňa podmienky pre udelenie pomoci, môže požiadať o príspevok vo výške 5-tisíc amerických dolárov.

Web MPN News pripomína, že akcie Amazonu majú hodnotu viac než 1 bilión dolárov a sám Bezos zarába 230-tisíc dolárov každú minútu. Kritici sa pýtajú, či by sa firma s takou veľkou finančnou silou predsa len nemala postarať o svojich ľudí lepšie.

O tom, že radoví zamestnanci Amazonu nemajú práve najlepšie pracovné podmienky, sa toho v minulosti napísalo už veľa.