16. 04. 2020 11:07 | KALIFORNIA/tvnoviny.sk, lm

Najlacnejší iPhone na trhu: Apple predstavil novinku cez virtuálnu prezentáciu

Spoločnosť dúfa, že zákazníkov priláka atraktívna cena.

Nový iPhone SE
Nový iPhone SE Foto: Youtube/ Apple

Technologický gigant Apple predstavil nový model iPhonu a pre pandémiu koronavírusu sa o ňom svet dozvedel prostredníctvom virtuálnej prezentácie, píše CNN.Telefón dostal názvom iPhone SE po svojom predchodcovi z roku 2016. Nový model si zachoval svoje kompaktné rozmery, no dizajnovo vychádza z vyššej rady, iPhonu 8.

Pri svojich 4,7 palcoch je nová SE menšia ako zostava telefónov iPhone 11, no technologicky sa inšpirovala verziou 11 Pro. Prichádza totiž s rovnako rýchlym procesorom. Ponúka tiež displej Retina HD s rozlíšením 1334 x 750 bodov. Spoločnosť sa rozhodla pre návrat tzv. home buttonu, umožňujúceho funkciu Touch ID.

profimedia-0513972434.jpg
profimedia-0513972434.jpg Foto: Profimedia.sk
 

Samozrejmosťou je predná kamera, ktorá má 7 megapixelov a na zadnej strane je výkonnejšia kamera s 12 megapixelmi, možnosťou stabilizácie obrazu a rýchlejším automatickým zaostrovaním pri slabom osvetlení. Nechýbajú ani funkcie ako je režim na výšku, ovládanie hĺbky ostrosti a nástroje na úpravu osvetlenia. Model poskytuje možnosť natáčať 4K videá pri maximálne 60 snímkach za sekundu.

Model SE je vodeodolný a batéria má rovnakú výdrž ako starší model iPhone 8 a telefón podporuje aj možnosť rýchleho a bezdrôtového nabíjania.

Noví majitelia si budú môcť vybrať model v bielej, čiernej a červenej farbe vo verziách so 64, 128 a 256 gigabajtovou pamäťou. 

Model SE bude od zajtra (17. apríla) k dispozícii na predobjednávku a predávať sa bude od 24. apríla. Spoločnosť dúfa, že zákazníkov priláka atraktívna cena 479 eur (399 dolárov) v najlacnejšej verzii a model s najväčšou pamäťou bude stáť 649 eur. Apple chce nižšou cenou konkurovať výrobcom telefónov so systémom Android ako sú spoločnosti Samsung či Google.Komentáre ( 0)