Live
Sledujte NAŽIVO: Premiér Matovič a ministri o aktuálnej situácii ohľadne koronavírusu
Sledujte tu
06. 05. 2020 09:40 | ZÁHREB/jh

Dovolenka v Chorvátsku je reálna. V letoviskách chystajú pravidlá pre turistov

Chorváti letnú sezónu pravdepodobne otvoria budúci mesiac.

Pohľad na mesto Kali na chorvátskom ostrove Ugljan.
Pohľad na mesto Kali na chorvátskom ostrove Ugljan. Foto: TellyVision /shutterstock.com

Blíži sa leto a s ním spojené obľúbené dovolenky pri mori. Pre koronavírusovú krízu to ale nebude také jednoduché. Chorvátsko chce otvoriť sezónu už budúci mesiac. Pre turistov ale budú platiť viaceré opatrenia.

Tohtoročná dovolenka na Balkáne bude úplne iná. Chorvátske úrady nepovolia všetky druhy turizmu naraz. „Možno to bude rozdelené do fáz a zrejme niektoré typy ubytovania dostanú povolenie otvoriť skôr ako ostatné," uviedol pre tn.cz prezident Chorvátskeho turistického združenia Dubravko Miholić.

Najskôr by mohli povoliť kempovanie a súkromné apartmány. Nasledovať bude jachting, pretože v týchto prípadoch sú ľudia sami a sú izolovaní v prírode a nedochádza tak k priamemu kontaktu s ďalšími turistami.

V krajine postupne uvoľňujú prísne opatrenia. Od pondelka je možné chodiť do kaderníckych salónov, budúci týždeň sa otvoria aj terasy kaviarní, reštaurácií a ďalšie služby. Vláda hľadá kompromis medzi ekonomikou a bojom proti nákaze.

Hoteliéri radi pristúpia na to, že zaistia dezinfekciu pre svojich klientov a tiež budú musieť dodržiavať ďalšie pravidlá, ktoré vláda predstaví v najbližších dňoch.

Zatiaľ nie sú známe opatrenia pre pobyt na pláži. Ľudia sa budú musieť prispôsobiť novej situácii a dodržovať rozostupy, či už v reštauráciách alebo vonku.

Koľko nakazených ľudí koronavírusom eviduje Chorvátsko si môžete pozrieť v našej tabuľke.

Komentáre ( 0)