29. 05. 2020 15:22 | CANCÚN/rd

Obľúbená turistická destinácia spúšťa kampaň: Ponúka ubytovanie zadarmo

Celá kampaň sa točí okolo čísla dva.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Cancún, kúpeľné a turisticky obľúbené mesto v štáte Quintana Roo v juhovýchodnej časti Mexika, prišlo s netradičný nápadom. Píše Mirror.

Po pandémii nového koronavírusu chcú prilákať dovolenkárov tak, že im ponúknu ubytovanie a jedlo zdarma, rovnako tak napríklad aj zľavy na golf či požičanie vozidla.

K tejto iniciatíve sa už priklonilo viac ako 200 súkromníkov, ktorí prevádzkujú ubytovacie služby. Spustiť by ju mali 15. júna.

Celá kampaň sa točí okolo čísla dva. V prípade, ak si turisti zakúpia pobyt na dve noci, ďalšie dve majú zdarma. Zariadenia mysleli aj na rodiny s dvomi deťmi. Tie budú mať bezplatný pobyt, ak s nimi pôjdu dve dospelé osoby.

Okrem Cancúnu by sa do podobnej kampane mali zapojiť aj zariadenia, z troch štvrtín ide o hotely, aj v Puerto Morelos a Tulum, a rovnako tak aj na ostrove Isla Mujeres poblíž Cancúnu.

„Vzhľadom na túto netypickú sitáciu sme museli pre udržanie turistov urobiť takýto krok. Veríme, že naša kampaň bude mať pozitívnu odozvu," povedal šéf viacerých luxusných hotelov v spomenutých destináciách Oliver Reinhart.

Súčasťou kampane je aj mimoriadne zaujímavá súťaž. Jedna dvojica totiž získa ako darček každoročnú dovolenku až po dobu 20 rokov.

Mexiko plánuje znovu rozprúdiť turistický ruch od 8. júna. K piatkovému popoludniu v krajine evidovali 81 400 nakazených ochorením COVID-19, najmenej deväťtisíc obetí a viac ako 56-tisíc vyliečených.

Komentáre ( 0)