30. 05. 2020 19:26 | BRATISLAVA/TV Markíza

V Bratislave sa schyľuje k definitívnemu zákazu hazardu

Predbežne s tým súhlasí aj primátor Matúš Vallo.

Nad hazardom v Bratislave sa zmráka.
Nad hazardom v Bratislave sa zmráka. Foto: TV Markíza

Schyľuje sa v Bratislave k definitívnemu zákazu hazardu? Mestskí poslanci by mohli už onedlho rozhodovať o stopke pre herne a automaty. Predbežne s tým súhlasí aj primátor Matúš Vallo. Majitelia herní ale tvrdia, že skôr ako poslanci ich zničí koronakríza, pre ktorú prišli o zárobky.

Zákaz hazardu v Bratislave pripomína nekonečný príbeh. Mestskí poslanci zahlasovali za zákaz herní a kasín až na druhý pokus.

Opakované hlasovanie spochybnila prokuratúra a zákaz tak nikdy nezačal platiť.

Neúspech ale neodradil aktivistov, ktorí ešte minulý rok rozbehli novú petíciu Za zákaz hazardu. Väčšinu z vyše stotisíc hlasov vyzbierali počas parlamentných volieb.

Predbežne to vyzerá tak, že primátor je na strane aktivistov a zákaz hazardu má zrejme podporu aj u väčšiny mestských poslancov.

Asociácia zábavy a hier tvrdí, že majitelia herní sú na kolenách už teraz. Prevádzky mali zatvorené približne tri mesiace.

Prípadný zákaz hazardu v hlavnom meste by ešte teoreticky mohli ovplyvniť poslanci v parlamente. Na spadnutie je totiž zákon, ktorý by dával mestám a obciam voľné ruky v jeho regulácii.

Poslanci by tak nemuseli zakázať hazard plošne a skôr by ho regulovali. Zachovať by sa tak mohli napríklad kasína, ktoré lákajú zahraničných turistov.

Pozrite si reportáž

 

Komentáre ( 0)