01. 06. 2020 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Osud aquaparkov je otázny. Majitelia prichádzajú o milióny

Presný dátum otvorenia by sme sa mohli dozvedieť od premiéra už v pondelok.

Kúpalisko a aquapark Veľký Meder.
Kúpalisko a aquapark Veľký Meder.

Plavárne otvoria už o tri dni, no aquaparky si na privítanie prvých zákazníkov ešte budú musieť počkať. Majitelia a prevádzkovatelia vodných parkov tvrdia, že sú na otvorenie svojich brán už dávno pripravení. Premiéra Igora Matoviča vyzývajú, aby im to umožnil čo najskôr.

Vlnu nespokojnosti začali majitelia fitnescentier. Protestom na diaľnici sa prebojovali až k premiérovi na Úrad vlády.

Posilňovne napokon otvoria už túto stredu a pridajú sa k nim aj plavárne pre širokú verejnosť.

Doslova na suchu a bez povšimnutia ale zostali majitelia aquaparkov. Na svoje ekonomické problémy upozorňovali premiéra už dávnejšie. Zatiaľ im to ale vôbec nepomohlo.

 

Peter Kolenčík šéfuje vodnému parku v Bešeňovej. Tvrdí, že už od februára prichádzajú každý mesiac o milión dvesto tisíc eur.

Riaditeľ aquaparku nechápe, prečo by už nemohli mať otvorené. Brány vodných parkov sa otvárajú aj v susednej Českej republike. V Bešeňovej pritom zaviedli prísne hygienické štandardy.

Kolenčík hovorí, že sú pripravení uprednostňovať zákazníkov, ktorí za vstup zaplatia kartou. Túto požiadavku od nich vyžaduje hygiena.

Ani tieto argumenty zatiaľ nepresvedčili odborníkov a premiéra. Presný dátum otvorenia sa majitelia vodných parkov nedozvedeli.

Presný dátum otvorenia by sme sa ale mohli dozvedieť od premiéra už zajtra.

Komentáre ( 0)