04. 06. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Len čo otvorili hranice, Slováci sa vrátili k nákupom v Rakúsku. Nespokojní ostali pendleri

Pre rozdávanie pečiatok musia stáť v kolóne s ostatnými.

Nákupné centrum v Hainburgu.
Nákupné centrum v Hainburgu. Foto: TV Markíza

Hranice sa otvorili a Slováci hneď využili príležitosť. Vrátili sa k tradičným nákupom u našich západných susedov - Rakúsku. Nespokojní však ostali pendleri. Zatiaľ čo doteraz prešli hranice bez zdržania, teraz už stoja v kolóne.

Aby ste sa vo štvrtok (4. 6.) bez problémov dostali na 48 hodín do Rakúska, stačí si vytlačiť a vyplniť tlačivo o prekročení štátnej hranice. My sme si na vstup k susedom vybrali hraničný priechod Berg.

Na hraničný priechod sme so štábom prišli o 11.00 h, čakali sme 20 minút, kým sme sa dostali na kontrolu. Dostali sme pečiatku a mohli sme pokračovať ďalej.

Vybavenie formalít na slovensko-rakúskej hranici.
Vybavenie formalít na slovensko-rakúskej hranici. Foto: TV Markíza
 

Na prvých Slovákov sme natrafili hneď za prvou dedinou pri samozbere jahôd vo Wolfsthale. Potom sme pokračovali s naším štábom do Hainburgu. Parkovisko nákupného centra bolo poloprázdne. Zväčša sme tu stretli len domácich. Iné to už bolo v nákupnej zóne v Kittsee.

Takú radosť z otvorených hraníc už neprežívajú pendleri, ktorí denne chodia hore-dole za prácou. Teraz musia pre rozdávanie pečiatok stáť v kolóne s ostatnými. Na priechode by privítali rozdelenie jazdných pruhov.

„Kapacitne nie je možné rozšíriť jazdné pruhy na hraniciach. Chceli by sme požiadať všetkých cestujúcich cez hranice, aby boli ohľadulplní a trpezliví," reagoval hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

U našich západných susedov nakrúcala reportérka Lucia Hlaváčková.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)