05. 06. 2020 10:59 | BRATISLAVA/vd

Na dovolenku do Chorvátska sa zo Slovenska dostanete aj vlakom. Zverejnili cestovný poriadok i ceny

Z Bratislavy bude vlak odchádzať približne o deviatej hodine trikrát do týždňa.

Regiojet.
Regiojet. Foto: RegioJet

Už v minulosti sme vás informovali o spustení priamych vlakových spojov z Česka do Chorvátska. Novinku budú môcť využiť aj Slováci. Súkromný dopravca Regiojet totižto naplánoval trasu aj cez Bratislavu.

Vlaky budú premávať v pravidelných linkách trikrát týždenne, v utorok, piatok a v nedeľu. Dovolenkári sa tak budú môcť dostať do Chorvátska od 30. júna do 26. septembra. Predaj vstupeniek plánujú spustiť už nasledujúci utorok, 9. júna. Súprava vlaku bude mať až 12 vozňov.

Trasa a cena vlakového spojenia

Okrem priameho spojenia s Chorvátskom sa obnoví aj spojenie so Slovinskom. Vlak totižto zastaví aj v hlavnom meste Ľubľana. Cieľová zastávka bude chorvátska Rijeka, kde vlak dorazí približne o ôsmej hodine ráno.

Pre nástup a výstup pasažierov zastaví vlak v Prahe, v Brne, Pardubiciach, Břeclave a v Bratislave.

Jednosmerný lístok do Chorvátska sa bude pohybovať v cene od 22 eur. Lístok za miesto v lôžkovom vozni bude stáť od 30 eur. Už tradične dopravca v cene lístka zahŕňa miestenku, palubný servis počas celej jazdy, internetové spojenie a prístup k zábavnému portálu. Kávu a raňajky budú mať cestujúci ponúknuté zadarmo.

Vlak bude premávať ako nočný spoj. Cestný poriadok bude vyzerať nasledovne:

Praha hl. n. 17:20
Pardubice hl. n. 18.15
Brno hl. n. 19.48
Břeclav 20.23
Bratislava hl. st. 21.15 (predbežný čas odchodu)
Rijeka približne o 8.00 ráno

V Rijeke budú pre cestujúcich k dispozícií autobusové spojenia do ostatných dovolenkových destinácií. Tie sa budú pohybovať v cene 200 až 300 českých korún, čo je v prepočte asi 7 až 12 eur. Autobusy budú odchádzať v pravidelných intervaloch hneď po príjazde vlakovej súpravy.

Opačný smer

Autobusové aj vlakové spojenia budú premávať aj v spätom smere. Z Rijeky budú vlaky odchádzať o 18.00 hodine, z Ľubľany o 21.00 hodine. Odchádzať budú v pondelok, stredu a v sobotu. Predpokladaný príjazd do Prahy bude ráno o 8.42 hodine.

Komentáre ( 0)