09. 06. 2020 14:52 | BRATISLAVA/mm

Ďalší zaujímavý fakt do debaty o nedeľnom zatváraní obchodov. Kedy nakupujeme najmenej?

Koalícia o tejto téme diskutuje už týždne.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Debata okolo zákazu nedeľného predaja ani po niekoľkých týždňoch neutícha. Koalícia sa zatiaľ nedohodla, opozícia v parlamente predkladá prvé návrhy zákonov a na sociálnych sieťach sa o tejto téme horlivo diskutuje.

TIP: Matovič: V nedeľu budú obchody naďalej zatvorené zo sanitárnych dôvodov

Prívržencom nedeľného pokoja zahral do karát aj nedávny prieskum agentúry Focus pre Denník N, ktorý ukázal, že vyše 70 percentám opýtaných by zavreté obchody neprekážali. Na druhej strane, argument protistrany, zatvárať obchody v čase ekonomickej neistoty, tiež nestojí na hlinených nohách.

Kedy nakupujeme najmenej?

Jednou z otázok pri tejto téme je, kedy nakupujeme najmenej. Podľa údajov Inštitútu finančnej politiky, presnejšie eKasy, je to práve nedeľa. Totiž posledný deň v týždni míňame v maloobchode najmenej. Informuje portál Aktuality.sk.

Nedeľné tržby tak tvoria len 8,4 percenta z celotýždňového obratu. Prekvapivo je to ešte menej ako v pondelok (12,6 percenta). Najviac v obchodoch necháme v piatok, a to až 18,7 percenta.

Maloobchodné tržby

Pondelok 12,6%
Utorok 15,1%
Streda 14,3%
Štvrtok: 15,8%
Piatok 18,7%
Sobota 15%
Nedeľa 8,4%

Portál na záver pripomína, že tieto údaje sú zozbierané z februára tohto roka, teda ešte z obdobia pred vypuknutím koronakrízy.

Komentáre ( 0)