01. 07. 2020 13:18 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Vodiči, pozor! Zelená kartička končí. Nahradí ju nová farba

Najnovšie nemusíte čakať na list od poisťovne, vytlačíte si ju doma.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Medzinárodná automobilová poisťovacia karta, tzv. Zelená kartička, ktorá slúži ako doklad o platnosti povinného zmluvného poistenia auta, mení svoju farbu. Od stredy (1. júla) ju už začali klientom slovenské poisťovne začali vydávať v bielej farbe s čiernou potlačou.

Ak vám budú policajti pri cestnej kontrole doma alebo v zahraničí kontrolovať doklad o poistení, musia akceptovať už aj nový, čierno-biely doklad.

Tri najväčšie poisťovne nám potvrdili, že sú technicky pripravené na postupnú výmenu zelenej kartičky za novú farbu. Budú ich klientom posielať poštou alebo elektronicky. Vymenia ich postupne počas prechodného obdobia, teda do 30. júna 2021. O rok bude zo zákona povinná iba bielo-čierna karta. Budú ich klientom posielať poštou alebo elektronicky.

„Pre zásobu predtlačených formátov v zelenej farbe využijeme možnosť prechodného obdobia a budeme klientom vydávať oba varianty kariet. Rozhodujúci bude dátum začiatku platnosti poistenia," hovorí riaditeľ oddelenia poistenia motorových vozidiel Uniqa Július Baláž.

Zelená kartička.
Zelená kartička. Foto: TVNOVINY.sk
 

Rovnaký zámer má aj poisťovňa Allianz, čo nám potvrdila riaditeľka odboru komunikácie Lucia Muthová. „Zmena farby Zelenej karty súvisí s digitalizáciou a silnejúcim trendom zasielania komunikácie emailom. Čierno-bielu Zelenú kartu si bude môcť klient vytlačiť doma a nemusí čakať na doručenie listovej zásielky s kartou či navštíviť pobočku poisťovne," vysvetlila.

Špecialistka externej a internej komunikácie poisťovne Generali Katarína Kukurová nám potvrdila, že od dnešného dňa (1. júla) začali klientom vydávať kartičku iba v bielom vyhotovení. „Dostanú ju aj majitelia poistenia, ktorým uplynie výročný deň Zelenej karty po 1. júli 2020. Klientom nevzniká v súvislosti s touto zmenou žiadna povinnosť. Poisťovňa im doručí „zelenú kartu" tak ako doteraz. Jediným rozdielom bude jej farba," konštatovala.

Komentáre ( 0)