11. 08. 2020 12:13 | USA/tvnoviny.sk, lm

Zuckerbergov majetok presiahol 100 miliárd dolárov. Rozšíril tak klub „ultraboháčov“

Akcie spoločnosti Facebook sa vyšplhali po tom, čo na Instagrame uviedli svoj klon známej funkcie TikTok Reels.

Spoluzakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg
Spoluzakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg Foto: Profimedia.sk

Mark Zuckerberg má dôvod na radosť. Hodnota jeho majetku pred pár dňami presiahla hranicu 100 miliárd dolárov. Riaditeľ spoločnosti Facebook sa tak zaradil do klubu ultrabohatých, ktorých majetok predstavuje 12-ciferné číslo. Zuckerberg si prilepšil po tom, čo vzrástli podiely obľúbenej sociálnej siete, píše CNN.

Zuckerberg sa tak podľa CNN stal tretím najbohatším mužom sveta. Väčší majetok majú len majiteľ Amazonu Jeff Bezos a zakladateľ Microsoftu Bill Gates. Zuckerberg (36) je však zároveň najmladším spomedzi desiatky najbohatších ľudí sveta, ako jediný má totiž pod 40 rokov.

Ceny akcií spoločnosti Facebook sa vyšplhali uplynulý štvrtok (6. augusta) po tom, čo na Instagrame spoločnosť uviedla svoj klon známej funkcie TikTok Reels. Firma odprezentovala novú funkciu krátkeho videa v čase, keď americký prezident Donald Trump hrozil zákazom čínskej aplikácie TikTok, ktorá za posledný rok vzrástla na popularite.

Spoločnosť vo štvrtok zároveň oznámila, že na svojich platformách vrátane WhatsApp a Instagram dosiahla nový rekord v podobe troch miliárd užívateľov. Podľa nich za úspechom stojí pandémia, pre ktorú zostalo množstvo ľudí na celom svete doma.

Hodnota akciií Facebooku sa od začiatku roka zatiaľ zvýšila o takmer 30%, v´daka čomu sa Zukerbergov majetok zväčšil o 22 miliárd dolárov.

Peniaze sa však na jeho účte neohrejú dlho. V roku 2010 sa totiž Zuckerberg pridal k iniciatíve, ktorú začali Warren Buffett a Bill a Melinda Gatesovci. Jej cieľom je povzbudiť najbohatších ľudí sveta, aby darovali väčšinu svojich majetkov charite.

Zuckerberg však v roku 2015 zašiel ešte ďalej, keď oznámil, že plánuje rozdať až 99 percent svojho bohatstva.

Komentáre ( 0)