11. 08. 2020 10:32 | BRATISLAVA/mm

Prichádza expresná linka Dunajská Streda – Bratislava. Dojazd bude 50 minút, časom ešte kratší

Začína jazdiť od 2. septembra a obíde všetky kritické úseky.

Autobusy SAD Dunajská Streda
Autobusy SAD Dunajská Streda Foto: FB/SAD Dunajská Streda

Prichádza expresná linka Dunajská Streda - Bratislava. Len krátko po otvorení prvého úseku R7 takto reaguje Trnavská župa s dopravcom SAD Dunajská Streda. Chcú tak vytvoriť alternatívu k osobnej doprave, ale aj k vlakovému spojeniu od RegioJetu.

Plánovaná priama linka, ktorá by mala začať premávať od 2. septembra, bude obchádzať všetky problematické obce, vyhne sa tak permanentným zápcham, a tým pádom aj zdržaniu.

Dopravca už vylepuje informačné letáky
Dopravca už vylepuje informačné letáky Foto: SAD Dunajská Streda
 

Podľa súčasného harmonogramu by to autobusy mali stihnúť do hodiny, realita je však veľakrát iná a niekedy sa čas dojazdu natiahne aj na dvojnásobok. Dopravca sľubuje, že po novom bude expresnou linkou trvať cesta len 50 minút.

„Túto linku sme modelovali špeciálne pre ľudí, ktorí potrebujú dochádzať do Bratislavy za prácou či za školou. Pôjde o jedenásť párov spojov, ktoré budú premávať počas pracovných dní," povedal pre Denník E šéf SAD Dunajská Streda Michal Humeník.

Trasa expresnej linky

Dunajská Streda
Bratislava, Cintorín Vrakuňa
Bratislava, Pažítková
Bratislava, Bajkalská

Linka bude nadväzovať aj na spoje z okolia Dunajskej Stredy, ktoré vozia ľudí do okresného mesta. Cenu lístka stanovili na 2,33 eura, žiaci budú platiť 1,21 eura. Ak bude mať cestujúci čipovú kartu, tak cesta by mala byť lacnejšia v priemere o 15 percent.

Do budúcna chce dopravca cestu ešte urýchliť. Po otvorení druhej etapy bratislavského obchvatu, ktorý sa bude končiť v Prievoze blízko Prístavného mosta, by sa cesta mala skrátiť na 35 minút. Dokončenie tohto úseku je naplánované na jar budúceho roka.

Komentáre ( 0)