27. 10. 2020 10:01 | BRATISLAVA/mm

Nečakane a náhle zomrel majiteľ známej autobusovej spoločnosti Viliam Turan

Mal 66 rokov.

Viliam Turan na archívnej snímke
Viliam Turan na archívnej snímke Foto: Turancar

V uplynulých dňoch nečakane a náhle vo veku 66 rokov zomrel majiteľ známej súkromnej autobusovej spoločnosti Turancar Viliam Turan. Na sociálnej sieti o tom informoval bývalý dlhoročný predseda predstavenstva autobusovej spoločnosti Slovak Lines Peter Sádovský.

„Dnes sa aj s nami prostredníctvom úzkeho kruhu svojej rodiny a blízkych rozlúčil Vilo Turan. Nečakane a rýchlo. Mal síce svoj vek, ale energia a zápal podnikateľa vek vždy prehlušili. Mohli ste ho mať radi, nemuseli. Jeho až niekedy pichľavá priamosť bolo niečo, čo priateľ ocení, avšak dokáže to urobiť aj nepriateľa," uviedol Sádovský v pondelkovom statuse.

Spoločnosť je známa nie len autobusovým spojením medzi Nitrou a Bratislavou či Banskou Bystricou, ale aj cestovnou kanceláriou.

„Vilo za 30 rokov podnikania vybudoval z ničoho najväčšiu súkromnú firmu v autobusovej doprave na Slovensku, dnes počítajúcu 60 autobusov. Bol vzorom tvrdohlavého podnikateľa so zdravým rozumom. Potrebovali by sme takých viac. Dokázal vytvoriť partnerstvo so svetovým autobusovým gigantom, zvádzal ostré konkurenčné boje, obhajoval pozíciu svojej firmy na trhu ako vládal. Žiaľ, už viac nebude," uzatvoril Sádovský.

Dnes sa aj s nami prostredníctvom úzkeho kruhu svojej rodiny a blízkych rozlúčil Vilo Turan. Nečakane a rýchlo. Mal síce...

Uverejnil používateľ Peter Sádovský Pondelok 26. októbra 2020

Komentáre ( 0)