09. 12. 2020 14:07 | BRATISLAVA/Katarína Kiššová

Chceme byť partnermi vláde a vyzeráme ako lúza a vrahovia. Podnikatelia iba zachraňujú svoje rodiny

Hovorí šéf iniciatívy Bojujeme za naše gastro na najnovší nápad zatvoriť terasy.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Vláda rozhoduje o najnovších protiepidemických opatreniach, ktoré by mali spomaliť šírenie koronavírusu pred Vianocami. Na stole je aj zatvorenie terás gastro prevádzok, ktoré mohli byť doteraz otvorené. Do interiéru nie je vstup povolený.

Proti tomuto nápadu ostro vystupuje Richard Sulík a podnikatelia v gastro biznise. Šéf iniciatívy Bojujeme za naše gastro a šéfkuchár Miroslav Heredoš súhlasí so Sulíkovým výrokom, že ide o cielenú likvidáciu gastro prevádzok.

Heredoš hovorí, že protestom chceli vyslať signál, že súčasná pomoc od štátu nie je dostatočná a chcú s vládou rokovať.

Chcú diskutovať s vládou

Naposledy boli podnikatelia prizvaní do diskusie, keď premiér Igor Matovič navrhol, aby prevádzky zabezpečili plošné testovanie svojich zákazníkov. Majitelia to odmietli. Odvtedy už podľa Heredoša zástupcovia gastro biznisu neboli prizvaní na rokovania. Práve preto sa rozhodli pre radikálny krok.

„Museli sme sa postaviť na barikádu a protestovať a brali sme to ako posledné vzopretie a poukázanie na to, že chceme rokovať s vládou. Pomoc sa musí posilniť a jednoznačne nastaviť na január, február a marec, lebo tieto mesiace budú najťažšie. Ak sa tak nestane, bude tu riadená samovražda gastronómie na Slovensku," myslí si Heredoš.

Aktuálny systém pomoci má podľa neho viacero trhlín. Polovica majiteľov prevádzok vraj o pomoc ani nežiadala, pretože nespĺňajú kritériá, alebo je to pre nich administratívne zložité. Tí, ktorí majú nedoplatky alebo nemajú všetky záležitosti vysporiadané, majú nárok na veľmi nízku podporu. Navyše, tie prevádzky, ktoré nemajú terasy, napríklad kaviarne, ostávajú zatvorené a v takom prípade im nepomôže ani to, že rezort práce prepláca 80 percent ceny práce za zamestnanca. Keď nemajú tržby, nemôžu si dovoliť zaplatiť zvyšných 20 percent.

„Chceme, aby systém pomáhal aj slabším. Aj oni sa podieľali na 1,4 miliardovom HDP, ktoré gastro produkuje," dodáva Heredoš.

Súhlasí s ním aj Marek Haburľák z Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska. Ak sa terasy zavrú, očakáva automaticky od vlády navýšenie pomoci. Dodáva, že podnikatelia neodmietajú obmedzenia a protipandemické opatrenia.

„Keď my máme pochopiť, že v nemocniciach sú problémy, tak aj vláda musí pochopiť, že aj gastro má problémy," dodáva.

Vyzeráme ako vrahovia

V utorok (8.12.) otvorili svoje interiéry viaceré prevádzky naprieč Slovenskom napriek zákazu hygienikov. Policajti na mieste nemohli udeľovať pokuty, no informácie o porušení nariadení odovzdali Úradu verejného zdravotníctva, ktoré má kompetencie udeľovať sankcie prevádzkam.

Hygienici zatiaľ nekonkretizovali, koľko pokút udelili. „Aj po tieto dni regionálne úrady verejného zdravotníctva pokračujú v posilnených kontrolách dodržiavania platných vyhlášok. Výsledky kontrol, samozrejme, zosumarizujeme po ich ukončení," uviedla hovorkyňa hlavného hygienika Daša Račková.

Heredoš však prezradil, že pokuty prevádzkam sa vyšplhali až na 20-tisíc eur. Reakcie politikov na protest boli podľa neho neprimerané.

„Nevyzeráme ako partneri, ale ako banditi, ako lúza, dokonca ako vrahovia. Mnohí zatvárajú aj kvôli tomuto, pretože sa nechcú cítiť ako lúza. Tí ľudia zachraňujú svoje životy, svoje úvery, svoje rodiny a nemôžu byť označovaní za hyeny a vrahov. To je neprípustné. Sme občania, platíme tu dane a máme právo sa vyjadrovať a žiadať vládu o to, aby sa lepšie starala o poškodených podnikateľov," dodal Heredoš.

Nové opatrenia predstaví dnes (9.12.) vláda na tlačovej konferencii, ktorú vám prinesieme naživo. Premiér Igor Matovič vystúpi aj naživo v Televíznych novinách TV Markíza.

Komentáre ( 0)