04. 01. 2021 17:00 | LEVICE/TV Markíza

Levickí motoristi sa po takmer dvoch rokoch dočkali. Dostali krásny novoročný darček

Stavbári ešte pokračujú v oprave v spodnej časti mosta, ale už bez obmedzenia premávky.

Opravený nadjazd v Leviciach.
Opravený nadjazd v Leviciach. Foto: TV Markíza

Príjemný novoročný darček pre tisíce motoristov. Legendárny nadjazd v Leviciach konečne zrekonštruovali a jazdia po ňom prvé autá. Vodičom sa výrazne uľavilo. Nadjazd bol v dezolátnom stave. Mnohí sa obávali, že rekonštrukcie mosta spájajúceho Levice s Nitrou a Bratislavou sa už nedočkajú.

Rekonštrukcia nadjazdu trvala presne dvadsať mesiacov. Pôvodne ho mali dokončiť už v auguste, no termíny dokončenia sa predlžovali. Podľa levického primátora Jána Krtíka to bolo z dôvodov neočakávaných novozistených chýb, keď začali stavbu odkrývať a aj následkom pandémie.

„Nadjazd získal vyššiu zaťažiteľnosť konštrukcie mosta, opravil sa systém odvodnenia, vozovka sa rozšírila o pol metra a zrekonštruovalo sa aj verejné osvetlenie. Zároveň sa v rámci rekonštrukcie opravili chodníky pred a za mostom,“ vysvetlila hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová.

Stavbári ešte pokračujú v oprave v spodnej časti mosta, ale už bez obmedzenia premávky. Kompletné by to malo byť do konca apríla. Po ukončení rekonštrukcie nadjazdu by si mali vodič dať pozor na zmenu v dopravnom značení. Dočasné, ktoré bolo na obchádzkovej trase, už zrušili a opäť platí pôvodné značenie.

Po oprave nadjazdu má nasledovať stavba kruhového objazdu. Ak všetko dobre pôjde, podľa primátora by mali práce začať v polovici tohto roka.

Reportáž pripravil Karol Mindák.

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.