25. 01. 2021 16:11 , článok bol aktualizovaný 25. 01. 2021 16:36 | LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/TASR, tvnoviny

Spoločnosť Tatry mountain resorts ide prepustiť stovky ľudí

O prácu má prísť vyše 250 zamestnancov.

Štrbské pleso.
Štrbské pleso. Foto: TASR

Spoločnosť Tatry mountain resorts avizuje hromadné prepúšťanie. V slovenských prevádzkach TMR by sa malo dotknúť 260 zamestnancov. Spoločnosť vlani na jar zoštíhlila a zefektívňovala štruktúry. Rozhodnutie padlo v pondelok (25. 1.) na rokovaní predstavenstva.

Ako informoval komunikačný manažér spoločnosti Marián Galajda firma, ktorá patrí medzi top prevádzkovateľov horských stredísk a turistických služieb v regióne strednej a východnej Európy, tak reaguje na koronakrízou zatvorené prevádzky a zložitú situáciu v cestovnom ruchu.

Hromadné prepúšťanie v slovenských prevádzkach by sa malo dotknúť 180 zamestnancov. „Ide o ľudí pracujúcich v horských strediskách, akvaparku a manažmente. Ďalšiu skupinu predstavuje 80 zamestnancov, ktorí v spoločnosti končia svoje pôsobenie z dôvodu ukončenia pracovnej zmluvy na dobu určitú, ukončenia skúšobnej doby alebo odchodu do dôchodku," informoval riaditeľ ľudských zdrojov Marek Schwarz.

Spoločnosť pôsobí v štyroch krajinách Európy - na Slovensku, v Českej republike, Poľsku a Rakúsku. Podľa slov predsedu predstavenstva TMR Igora Rattaja sa vlády v týchto krajinách stavajú rôzne k podpore cestovného ruchu.

„Niekde sa nastavia opatrenia, ktoré platia a fungujú, niekde sa pravidlá menia každú chvíľu, ich realizácia vás stojí kopec peňazí, ktoré vám nikto nevráti a aj tak vás napokon vypnú. Musíme sa preto správať čo najzodpovednejšie, šetriť na nákladoch a to aj za cenu nepopulárnych opatrení. Ak stabilizujeme firmu teraz, jednoduchšie sa nadýchneme do doby a projektov, ktoré prídu po 'korone',“ uviedol Rattaj.

TMR zamestnávala pred príchodom koronakrízy vo všetkých krajinách takmer 3 500 ľudí. Doterajšie zoštíhľovanie štruktúr sa dotklo všetkých stredísk a pozícií - od sezónnych zamestnancov až po manažment. Po avizovanom hromadnom prepúšťaní na Slovensku by v TMR malo pracovať 1 100 zamestnancov, z toho 785 v slovenských prevádzkach.

Komentáre ( 0)