24. 02. 2021 19:33 | BRATISLAVA/TV Markíza

Zrazí koronakríza ceny dovoleniek nadol? Spýtali sme sa cestovných kancelárií

Kým kedysi sa letná dovolenka kupovala aj pod vianočný stromček, dnes sú dovolenkári vo vyčkávacom móde.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Slováci nakupujú dovolenky v predstihu menej než pred „koronou“. Situácia je neistá, každý štát má nastavené iné pravidlá. Cestovných kancelárií sme sa opýtali, ako kríza ovplyvnila ceny zájazdov.

Kým letná dovolenka sa v predcovidových dobách kupovala aj pod vianočný stromček, dnes sú dovolenkári vo vyčkávacom móde. Nikto nevie predpovedať, ako sa bude pandémia vyvíjať cez leto.

Väčšina rezervácií prichádza od ľudí, ktorí nemohli vycestovať minulú sezónu a od cestoviek dostali kompenzačný voucher. Na zájazde sa musia dohodnúť do konca augusta.

Očakávali ste, že „koronakríza“ zrazí ceny dovoleniek nadol? Je to presne naopak. Túto sezónu bude výrazne okresaná aj ponuka takzvaných „last minute“.

Cestovky predpokladajú, že obľúbené dovolenkové rezorty nebudú vyžadovať očkovací preukaz, no situácia sa mení zo dňa na deň.

Európska únia už týždne pracuje na vytvorení jednotného covidového certifikátu, v ktorom bude mať cestujúci zápis o všetkých testovaniach, prípadne očkovaniach.

Podľa informácií od našej diplomacie by sa o certifikátoch malo rokovať aj na štvrtkovom (25. 2.) európskom samite lídrov.

Viac v reportáži Martina Prôčku.

 

Komentáre ( 0)