03. 03. 2021 12:59 , článok bol aktualizovaný 03. 03. 2021 17:54 | BRATISLAVA/rk

Zatvárať skôr budú okrem potravín aj drogérie či záhradné centrá

Otváracie hodiny skrátili aj nákupné centrá.

Ilustračná foto.
Ilustračná foto. Foto: TASR - František Iván

Od stredy (3.3.) začali platiť nové protiepidemiologické opatrenia na najbližšie tri týždne. V rámci nich prichádza aj sprísnený zákaz vychádzania. Od 20.00 h sa už nebudeme môcť voľne pohybovať mimo svojho domu, čo ovplyvnilo aj otváracie hodiny obchodov.

Potravinové reťazce už skôr tento týždeň potvrdili, že predajne, ktoré zvyčajne mávali otvorené dlhšie, obmedzia otváraciu dobu. Spoločnosti Lidl, Kaufland, Billa aj Tesco budú všetky svoje prevádzky najbližšie týždne zatvárať najneskôr o ôsmej večer. Viac sme o zmenách v reťazcoch informovali tu.

Upravenú otváraciu dobu potvrdilo aj bratislavské nákupné centrum Avion. „Zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov, obchodných partnerov a spolupracovníkov je našou hlavnou prioritou. Prevádzka nákupného centra Avion sa riadi aktuálnymi bezpečnostnými opatreniami. Na základe uznesenia vlády sme upravili otváracie hodiny v Avione," povedala Katarína Michaliaková, marketingová manažérka Avionu v Bratislave.

Michaliaková tiež približuje, že nákupné centrum bude denne otvorené do 19.00 h, pričom parkovisko bude otvorené do 19.30 h, aby zákazníci mali čas pohodlne opustiť areál centra. Niektoré prevádzky ako potraviny a lekárne budú otvorené od 8.00 h.

Zatvárať skôr sa chystá aj ďalšie nákupné centrum v hlavnom meste, Bory Mall. „Naše centrum bude otvorené v zmysle nariadení o obmedzení vychádzania, to znamená, že otváracie hodiny sa oddnes skracujú do 20.00 h. Posledný vstup pre návštevníkov bude umožnený o 19.45," priblížil marketingový manažér centra Marian Hornyák.

Novými pravidlami sa bude riadiť i bratislavský Aupark. Jednotlivé predajne a služby si upravia otváraciu dobu v súlade so zákazom vychádzania a budú mať nejneskôr od 20.00 h zatvorené.

Obmedzené otváracie hodiny oznamuje zákazníkom aj DM Drogie markt. „Od 3. 3. 2021 do odvolania sa v dm predajniach, ktoré sú otvorené do 20.30 h alebo do 21.00 h, skracuje otváracia doba do 20.00 h," oznamuje na svojom webe.

Zmeny sa dotknú napríklad aj záhradných centier Hornbach. Ten upozorňuje, že svoje predajne, ktoré boli dosiaľ otvorené do 21.00 h, bude zatvárať o hodinu skôr.

Komentáre ( 0)