08. 03. 2021 16:57 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

WhatsApp oznámil radostnú správu. Čoskoro plánuje spustiť dlhoočakávanú funkciu

WhatsApp si od toho sľubuje, že sa k nemu vráti časť ľudí, ktorí pre pandémiu začali počítač používať ako hlavný komunikačný nástroj.

Aplikácia WhatsApp
Aplikácia WhatsApp Foto: shutterstoc.com/ sub job

WhatsApp spúšťa funkciu, po ktorej jeho užívatelia dlho volali. Videohovory už nebudú výsadou len mobilnej aplikácie, uskutočniť ich bude možné aj cez počítače.

Novinka tak dodá rozprávaniu sa s príbuznými, priateľmi či kolegami na komforte, uvidíte ich na väčšej obrazovke.

Až doteraz bolo možné volať aj so zapnutou kamerou len z aplikácie pre chytré telefóny. Ako WhatsApp upozornil na svojich stránkach, blížiaca sa aktualizácia túto funkciu zapne aj na počítačoch.

„Aby bolo volanie cez počítač užívateľsky prívetivé, bude možné si vybrať, či chcete video na výšku alebo na šírku. Pokojne tak môžete okno s videohovorom dať na stranu a na počítači aj počas neho pracovať," uvádza WhatsApp v rámci predstavenia funkcie.

Zatiaľ nie je jasné, kedy presne sa užívateľom videohovory cez počítač spustia, má to však byť „veľmi skoro".

WhatsApp si od toho sľubuje, že sa k nemu vráti časť ľudí, ktorí pre pandémiu začali počítač používať ako hlavný komunikačný nástroj.

Videohovory sú na WhatsAppe nesmierne populárne. Pri silvestrovských oslavách aplikácia pokorila rekord, ľudia na ňom uskutočnili okolo 1,4 miliardy telefonátov. 

Komentáre ( 0)