14. 04. 2021 14:21 | BRATISLAVA/TASR, mm

Tristo eur do každej rodiny s nezaopatreným dieťaťom? Koalícia bude rokovať o návrhu Hlasu

Malo by ísť o jednorazový príspevok, ktorý by vyšiel štátny rozpočet na 330 miliónov eur.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: StanislavSukhin/shutterstock.com

Pre obmedzenia súvisiace s pandémiou nového koronavírusu by podľa predstaviteľov strany Hlas-SD mali byť odškodnené všetky rodiny s nezaopatrenými deťmi. Hlas-SD preto tento týždeň predloží Národnej rade (NR) SR návrh zákona, ktorým navrhne jednorazovo odškodniť slovenské rodiny. Podľa návrhu by rodiny mali dostať jednorazovo 300 eur na každé nezaopatrené dieťa. Informovali o tom predstavitelia strany ešte v pondelok na tlačovej konferencii.

Na tento opozičný návrh pozitívne zareagovala aj časť koalície a podľa predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára budú o tom rokovať aj na koaličnej rade.

„Zachytil som už aj informáciu vicepremiéra a ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), že sa tejto téme ide venovať, že prinesie vlastný návrh pomoci týmto rodinám, matkám s deťmi, čiže my to, samozrejme, podporíme," dodal Kollár v stredu s tým, že iniciatívu bývalého premiéra víta.

Príspevok by mal podľa Hlasu pomôcť rodinám, ktoré museli investovať do technického vybavenia na diaľkové štúdium svojich detí alebo tým, ktoré mali obmedzené príjmy, pretože pre zatvorené školy musel ostať jeden z rodičov doma.

Podľa výpočtov strany by to pri 1 100 000 poberateľoch rodičovského príspevku mohlo štát stáť zhruba 330 miliónov eur, ktoré sa dostanú k 660 000 rodinám.

„Chcem z tohto miesta požiadať, nie vyzvať, aby keď tento návrh bude predložený do parlamentu, sme k nemu pristúpili naozaj pragmaticky. Ak budú mať vládne strany pocit, že ho treba nejakým spôsobom korigovať, že vzhľadom na nejaké rozpočtové možnosti chcú tú sumu zvyšovať alebo znižovať, tak nech sa páči, ale prosím, nezmietnite tento návrh zo stola," uviedol líder strany Peter Pellegrini.

Komentáre ( 0)