14. 04. 2021 19:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Nie všetkým hotelom a penziónom sa oplatí otvoriť. Navyše ešte nepoznajú presné pravidlá

Koľko hotelov sa reálne otvorí, nie je známe.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Nie všetkým sa oplatí otvoriť. Hotely síce budú môcť od pondelka (19. apríla) znovu poskytovať služby, bez obvyklých atrakcií však zrejme nepritiahnu húfy turistov. Navyše nepoznajú presné pravidlá, čo sa môže a čo nie.

Po mesiacoch bez hostí aj bez príjmov majiteľom hotelov aj penziónov konečne svitla nádej. Od budúceho pondelka môžu po prvý raz od začiatku roka ubytovať turistov.

Úplne jasné zatiaľ nie sú podmienky otvorenia. V utorok (13. apríla) sme sa dozvedeli len to, že hotely budú bez reštaurácií a bude potrebný test. A ani dnes (14. apríla) nie sme oveľa múdrejší.

Wellnessy síce ešte musia zostať zavreté, ale podľa prezentovaných uvoľnení sa môžu otvoriť bazény pre šesť ľudí a do tejto kategórie by mali spadať aj hotelové bazény.

Koľko hotelov sa reálne otvorí, nie je známe. Prezident zväzu cestovného ruchu to odhaduje na menej ako polovicu. Pri zakázaných doplnkových službách sa totiž nedajú očakávať húfy dovolenkárov. Opatrný prístup preto zvolil aj najväčší hráč v hotelovom biznise.

 

Komentáre ( 0)