09. 06. 2021 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Niekoľko tipov pre váš dom

Dôležité je správne sa rozhodnúť a vybrať si.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: korisbo/shutterstock.com

Pri stavbe domu musíte myslieť na množstvo vecí. Nezáleží to len od toho, ako si predstavujete svoje vysnívané bývanie, ale aj od toho, v akej lokalite budete bývať.

Doprajte si príjemné posedenie na terase

Častým prípadom, kedy treba pri stavbe domu riešiť niečo „naviac" je, keď bude vaša nehnuteľnosť stáť na mieste, ktoré nemá pripojenie na verejnú kanalizáciu. A ak sa nechcete vrátiť v čase k suchým toaletám, budete si musieť vybrať vhodnú žumpu.

Aby však stavba domu nebola iba o nutných súčastiach a chceli by ste po dokončení domu tráviť maximum možného času na terase, vyberte si z kvalitných bioklimatických hliníkových pergol. Bioklimatická pergola dokáže vhodne klopenými lamelami regulovať prúdenie vzduchu a na terase tak budete mať vždy príjemnú klímu. A po úplnom zavretí bude nielen slnku, ale aj vetru a dažďu odolná.

Aby vám slnko neprekážalo

Vhodné tienenie však nebudete potrebovať len na terase, ale aj v interiéri. Možností, ako to docieliť, máte viacero. Obľúbenou „klasikou" sú hliníkové žalúzie. Ich montáž je jednoduchá a rokmi overené ovládanie už zrejme nemôže byť jednoduchšie. Okrem toho máte na výber zo širokej škály farieb a tak ich viete prispôsobiť akémukoľvek oknu.

Keď sa konečne prepracujete všetkými etapami stavby domu až k vytúženému vyberaniu nábytku, je pravdepodobné, že už to budete chcieť mať všetko za sebou a konečne sa sťahovať. Výber nábytku však nepodceňte ak chcete, aby vám vydržal dlhé roky.

Predtým ako niečo vyhodíte, skúste tomu vdýchnuť nový život

Ak si do nového domu prinášate nejaké staršie zariadenie, či spotrebiče, môžete týmto veciam vdýchnuť nový život rôznymi spôsobmi. Ak máte starší jedálenský stôl, ktorý sa nepríjemne kýve, ale jeho vrchná doska je vyrobená z kvalitného materiálu a nejaví známky opotrebovania, môžete si ju ponechať a dokúpiť k nej kvalitné kovové stolové podnože. Váš stôl tak získa nový exkluzívny vzhľad.

Ani staršie spotrebiče netreba hneď vyhadzovať aj keď je to dnes v móde rovnako ako kritizovanie výrobcov, že nevedia vyrobiť spotrebič, ktorý vydrží dlhšie ako len pár mesiacov po skončení záručnej doby. To sa asi najčastejšie týka hlavne pračiek. Skúste predtým ako tú svoju definitívne vyhodíte najskôr vymeniť ohrievacie teleso. Za pár eur tým môžete predĺžiť jej životnosť o niekoľko rokov.

Komentáre ( 0)