17. 06. 2021 11:28 | BRATISLAVA/rd

Nový Windows ponúkne úplne odlišný vzhľad. Známe je už aj jeho označenie

Príchod novej verzie populárneho operačného systému zároveň znamená zahájenie ukončovania podpory Windows 10.

Windows.
Windows. Foto: Shutterstock.com/Wachiwit

Spoločnosť Microsoft neustrážila náhľady nového operačného systému Windows 11, ktorý oficiálne predstaví vo štvrtok 24. júna. Píše The Verge .

Z uniknutých obrázkov vyplýva, že technologický gigant zásadne zmenil vzhľad systému, ktorý sa na počítačoch používa po celom svete.

Nástroje na spodnej lište sa presunú do stredu, menu Štart bude vyzerať úplne inak a okraje okien, podľa ktorých sa systém volá, budú zaoblené. To je prehľad najzásadnejších zmien, ktoré užívateľov čakajú po prechode na Windows 11.

V rámci neho pôjde o najzásadnejšiu zmenu vzhľadu aj fungovanie užívateľského rozhrania za posledné roky. Okná budú sčasti priesvitné, zmenia sa aj systémové ikony, zvuky a widgety.

Je možné, že detaily sa po oficiálnom odhalení Windows 11 budú mierne líšiť. Počítačoví experti však nepredpokladajú, že by nakoniec vyzeral nový Windows úplne inak ako ten na uniknutých obrázkoch.

Príchod novej verzie populárneho operačného systému zároveň znamená zahájenie ukončovania podpory Windows 10.

Microsoft na svojom webe uviedol, že ich podpora definitívne skončí 14. októbra 2025. Dovtedy by užívatelia mali prejsť práve na Windows 11.

Windows, bez ohľadu na verziu, celosvetovo používa cez 1,5 miliardy ľudí, z toho približne miliarda má aktuálny Windows 10.

Zdroj: Twitter/Tom Warren

Komentáre ( 0)