21. 07. 2021 10:19 , článok bol aktualizovaný 21. 07. 2021 13:58 | BRATISLAVA/mm

Očkovaciu lotériu spustia od 1. augusta. Prečítajte si, ako to bude celé fungovať

Zaregistrovať sa môžu aj tí, čo sa už zaočkovať dali.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ministerstvo financií zverejnilo, ako bude fungovať očkovacia lotéria. Rezort chce takto prispieť k motivácii, aby sa ľudia dali zaočkovať. O ceny však budú môcť súťažiť aj ľudia, ktorí sa už zaočkovať dali.

„Zaočkovaná osoba sa musí od 1.8.2021 zaregistrovať na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk a bude zaradená do žrebovania o finančné výhry,“ uviedol rezort financií.

Dôležité je, že do žrebovania o očkovaciu prémiu sa budú môcť zapojiť všetci zaočkovaní, bez ohľadu na to, kedy a aká vakcína im bola podaná. Keď sa zaočkovaní prihlásia do prémie, automaticky v nej ostávajú počas všetkých kôl žrebovania. Čím skôr sa teda zaočkujú, tým budú mať väčšiu šancu na výhru.

„Všetci zaregistrovaní budú po overení údajov automaticky zaradení do žrebovania už po prvej dávke vakcíny. Ak sa dajú zaočkovať druhou dávkou, budú mať dvakrát vyššiu šancu na výhru,“ dodal rezort.

Sumy budú oznámené tesne predtým, než sa celý proces spustí. „Sumy tam budú, až keď bude schválený štatút. Ozrejmíme ich deň-dva predtým, ako sa to spustí,“ uviedol minister financií Igor Matovič (OĽANO). Zároveň pokračoval, že zákon dáva limit súm do dvoch miliónov eur týždenne.

Prihlasovanie (registráciu) plánuje ministerstvo financií spustiť od 1.8.2021.

stranka_mapa.png
Foto: MF SR
 

Sprostredkovateľský bonus

Ďalšou motiváciou je sprostredkovateľský bonus. Ide o finančnú odmenu pre ľudí, ktorí motivovali iných vo svojom okolí, aby sa dali zaočkovať.

„Sprostredkovateľ môže získať odmenu tak, že zaočkovaná osoba sa od 1.8.2021 zaregistruje na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk, získa špecifický kód a ten následne odovzdá osobe (sprostredkovateľovi), ktorá ju motivovala na očkovanie," vysvetlil rezort.

Bonus si môže sprostredkovateľ uplatniť až vtedy, keď osoba, ktorú motivoval na očkovanie, absolvovala obe dávky vakcíny alebo jednu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson,najneskôr však do 31.10.2021.

„Ľudia, ktorí absolvujú kompletné očkovanie ešte pred spustením systému, teda v termíne od 1.7.2021 do 1.8.2021, budú musieť svojho sprostredkovateľa prihlásiť do 7 dní od spustenia registrácie, teda do 7.8.2021," dodalo ministerstvo.

Aj v tomto prípade platí, že záujemcovia o očkovanie nemusia čakať na spustenie registrácie, ale môžu sa očkovať už teraz.