28. 09. 2021 11:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Už vo štvrtok otvoria novú autobusovú stanicu v Bratislave. Pozrite sa, ako to tam vyzerá

V novom komplexe si budete môcť nakúpiť, ale aj zašportovať.

Vchod do novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.
Vchod do novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy. Foto: TASR
Na snímke nástupištia novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.
Na snímke nástupištia novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.
Nákupná pasáž novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.

Už len pár dní a Bratislava sa dočká novej autobusovej stanice. Vo štvrtok (30.9.) stanicu NIVY otvoria pre verejnosť. Nebude slúžiť iba cezpoľným, ktorí do hlavného mesta dochádzajú. V novom komplexe si budete môcť nakúpiť, ale aj zašportovať. Spolu s terminálom otvoria aj obchody, služby, gastro zónu či ´zelenú´ strechu.

Vstupná hala novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.
Vstupná hala novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy. Foto: TASR/Jaroslav Novák
 

Nová autobusová stanica v hlavnom meste bude letiskového typu s 36 nástupiskami, siedmimi výstupiskami a 86 stojiskami pre autobusy s bezbariérovým prístupom. Na terminál sa po jej otvorení cestujúci dostanú nepretržite, 24 hodín denne sedem dní v týždni.

Priestory stanice budú v podzemí, na prvom podzemnom podlaží. Cestujúci môžu priamo na tomto podlaží zájsť aj do obchodov, drogérie či do prevádzok s rýchlym občerstvením.

Na snímke nástupištia novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.
Na snímke nástupištia novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy. Foto: TASR/Jaroslav Novák
 

„Využiť môžu úschovňu batožiny, informačné pulty, rodiny s deťmi aj miestnosti na prebaľovanie a dojčenie. Chýbať nebude ani chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov, či bezplatnú wifi sieť v celom priestore stanice,“ informuje investor na webe komplexu Nivy.

Na stanici bude deväť LCD TV panelov, veľká LED stena letiskového typu a niekoľko samoobslužným dotykových kioskov. Vďaka nim má mať verejnosť prehľad o príchode a odchode autobusov.

Nástupištia na novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.
Nástupištia na novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy. Foto: TASR/Jaroslav Novák
 

Projekt komplexu Nivy je kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Zelená strecha ponúkne bežeckú dráhu, zóny na cvičenie či piknik, komunitnú záhradu aj detské ihriská.

Nákupná pasáž novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.
Nákupná pasáž novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy. Foto: TASR/Jaroslav Novák
 

Výstavba sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice na Mlynských nivách sa začali v októbri 2017 a dokončili v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské nivy.