14. 04. 2019 12:48 , článok bol aktualizovaný 14. 04. 2019 15:16 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Monika Beňová priznala, že sa v Smere bavia o volebnom lídrovi

Pozrite si záznam celej relácie Na telo s Michalom Kovačičom.

Hosťami Michala Kovačiča v relácii Na telo boli Monika Beňová a Igor Matovič.
Hosťami Michala Kovačiča v relácii Na telo boli Monika Beňová a Igor Matovič. Foto: TV Markíza

V Smere prebieha diskusia o tom, kto má byť volebným lídrom strany v budúcich voľbách. Povedala to europoslankyňa a volebná líderka Smeru vo voľbách do Európskeho parlamentu Monika Beňová, ktorá však zároveň vyhlásila, že si to v strane vyriešia sami.

"Tieto záležitosti si vybavíme u nás v strane. Je zbytočné odkazovať si niečo cez médiá. Vyberieme lídra, ktorý pre Smer v spolupráci s ostatnými získa čo najviac percent," povedala Beňová.

Europoslankyňa bola hosťkou nedeľnej relácie Na telo s Michalom Kovačičom, kde diskutovala s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom. Aj on reagoval na otázky o svojom vlastnom hnutí, napríklad na špekulácie o možnom odchode Veroniky Remišovej, trebárs do novej strany Andreja Kisku.

"Ja o tom neviem. Na klube je otvorená atmosféra, nikto neprišiel s tým, že odchádza. Čítam to len z médií," povedal Matovič. "Veronika na poslaneckom klube nehovorila, že má nejakú tendenciu odchádzať. Vždy som jej veril, bolo by to sklamanie. Aj z Andreja Kisku, ak by si staval stranu z ľudí z iných strán."

Obaja hostia diskutovali o domácich aj zahraničných témach. Veľkú časť relácie sa venovali pôsobeniu Ľudovej strany Naše Slovensko Mariana Kotlebu, o ktorej osude rozhodne koncom mesiaca Najvyšší súd.

Igor Matovič povedal, že by nebol za rozpustenie ĽSNS. "Nad Marianom Kotlebom by sme mali vyhrať čestný boj vo voľbách, nie cez súdy. Osobne by som nebol za to, aby boli zrušení, ale rozhodnutie súdu budem rešpektovať," povedal. "V čase eurovolieb budú z neho robiť martýra. Keď bude mať iba kvôli tomu procesu 15 percent, tak sa nebudem čudovať."

Monika Beňová ešte v roku 2017 vyhlásila, že by stranu rozpustiť mali. Aj teraz kritizovala nenávistné prejavy jej členov a predstaviteľov, no zároveň sa ospravedlnila za svoj výrok spred dvoch rokov, že nielen lídri, ale aj voliči tejto strany sú fašisti.

"Je na mieste sa ospravedlniť. V politickom živote podľahnete emóciám, nie je to dobré a ja sa za to ospravedlňujem," povedala Beňová v relácii Na telo.

Dodala, že je presvedčená, že v budúcnosti nevznikne vláda, v ktorej by bol Smer a ĽSNS. "Nepredstavujem si koalíciu s ĽSNS a verím, že nikto v Smere si ju nepredstavuje. Nebudem ani brať do úvahy, že by k tomu malo prísť," povedala Beňová. "Volebné koalície sa skladajú po voľbách a viem, že Smer koalíciu s ĽSNS nevytvorí."

Takýto scenár cez týždeň načrtol na Facebook práve Igor Matovič, ktorý pritom v minulosti sám za niektoré návrhy Kotlebovej strany v parlamente hlasoval. "Keď predložia dobrý návrh, nemám problém zaňho zahlasovať," povedal v nedeľnom Na telo.

Pozrite si záznam celej relácie Na telo s Michalom Kovačičom:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo