09. 05. 2019 09:51 | BRATISLAVA/TASR

Kiska sa pripája k výzve 21 prezidentov pred eurovoľbami

Európa podľa neho potrebuje silný hlas národov.

Prezident Andrej Kiska.
Prezident Andrej Kiska. Foto: TASR

Prezident Andrej Kiska sa pripája k výzve 21 prezidentov pred voľbami do Európskeho parlamentu. "Európa potrebuje silný hlas národov. Preto vás vyzývame, aby ste uplatnili svoje právo voliť. Ide o našu spoločnú európsku budúcnosť," uviedol Kiska na sociálnej sieti.

Kiska dopĺňa, že Európska únia čelí viac než kedykoľvek predtým vážnym výzvam. Medzi tie zahrnul túžbu časti obyvateľstva EÚ zvrátiť jeden alebo viacero integračných krokov. Takisto spomína brexit a na druhej strane hlasy, volajúce po väčšej integrácii.

"Názory na tieto otázky sa líšia medzi občanmi a vládami členských štátov, ako aj medzi nami, hlavami štátov. Všetci sa však zhodneme na tom, že európska integrácia a jednota sú nevyhnutné, a že chceme pokračovať v Európe ako Únii," dopĺňa prezident.

Európa podľa neho potrebuje silný hlas národov. "Preto vás vyzývame, aby ste uplatnili svoje právo voliť. Ide o našu spoločnú európsku budúcnosť," uzatvára výzvu Kiska. Ňou sa pripojil k prezidentom ako je napríklad Emmanuel Macron, Miloš Zeman alebo Frank-Walter Steinmeier.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať 25. mája.


Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce