25. 08. 2019 14:25 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Pri parlamente išlo o život! Spoveď muža, ktorý stál blízko stožiara, keď do neho udrel blesk

Lovec búrok si priznal chybu. Podľa jeho slov mal z miesta odísť skôr.

Blesk udrel tesne veľa Tomáša
Blesk udrel tesne veľa Tomáša Foto: koláž TVNOVINY.sk

Stál blízko stožiara, keď do neho udrel blesk. Tomáš Ralbovský sa vyžíva v búrkach a bleskoch. Rád chodí na miesta, kde môže zachytiť nebezpečné, ale o to viac fascinujúce prírodné úkazy. Tak tomu bolo aj v sobotu večer.

„Ja som stál na tej parlamentnej vyhliadke, čo neviem, či je cca 50 metrov od stožiaru," začal svoje rozprávanie Tomáš.

Takto udrel blesk do stožiara

 

Stačil pritom okamih a jeho život sa mohol obrátiť naruby.

„V prvom momente som zachytili iba blesk predo mnou, no po chvíli som zistil, že za mnou udrel hlavný blesk a že to čo som videl, bolo len „rameno" blesku. V tom momente by ste sa mi asi krvi nedorezali," priblížil nebezpečnú situáciu lovec búrok.

TIP: Dankov stožiar zasiahol blesk. Pozrite si VIDEO

Ako sám hovorí, našťastie nemá žiadne zranenie. „Nič sa mi nestalo, skôr to bol obrovský šok, predsa len málo ľudí zažije tak blízky úder blesku," ozrejmil Tomáš, ktorý svoje „úlovky" publikuje na svojej stránke.

Fotografia vznikla v momente, keď vedľa Tomáša udrel blesk

Zároveň si priznáva, že spravil chybu.

„Často chodím loviť blesky a búrky, ale takéto sa mi ešte nestalo. Spravil som chybu, že aj keď som vedel, že búrka je nebezpečná, tak som si neustriehol situáciu. Blesky boli ešte na začiatku Petržalky a myslel som si, že som ešte v bezpečí. Troška som sa prepočítal. Vždy sa snažím sledovať radar, vždy som vedel, kedy mám ustúpiť, ale tu som sa nechal uniesť búrkou a to bola chyba, ktorá sa mi skoro stala osudnou," sype si popol na hlavu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce