21. 09. 2020 16:00 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Stretnutie Kollára s Haščákom? Odborník prekvapuje, ktoré strany by sa mali obávať o voličov

Boris Kollár sa s majiteľom Penty stretol v piatok minulý týždeň.

Na snímke predseda Národnej rady SR Boris Kollár (
Na snímke predseda Národnej rady SR Boris Kollár ( Foto: TASR/Jaroslav Novák

Na Borisa Kollára sa to v posledných týždňoch valí z každej strany. Najprv diplomová práca, potom zmluvy Tiposu s Fun rádiom a naposledy pikantná komunikácia s transrodovou modelkou. Predseda Sme rodina nevidí v žiadnej spomenutej veci zásadný problém, skôr hovorí o diskreditácii, ktorej musí čeliť už od volieb.

„Odvtedy, ako sme podpísali koaličnú dohodu, tak začali neustále ataky voči Sme rodina, voči mojim kolegom, voči mojej osobe. Ďalej voči mojim kolegov v koalícii, ako napríklad voči OĽaNO a Igorovi Matovičovi. A tieto ataky neustávajú a ešte silnejú,“ takto si vysvetľuje Boris Kollár, prečo sa niektoré veci medializujú.

Vraj z tohto dôvodu sa v piatok minulý týždeň stretol s majiteľom Penty Jaroslavom Haščákom, ktorý vlastní niektoré médiá.

„Rozprával som s ním o atakoch na moju osobu. Ja sa nenechám, a teraz to nie je otázka na pána Haščáka, vydierať ľuďmi, ktorí sú v pozadí,“ povedal Denníku N bezprostredne po stretnutí.

Zároveň priznal, že mu na majiteľovi Penty prekáža jeho reputačný problém ohľadom Gorily. To však podľa neho nebolo predmetom schôdzky. Tejto téme sme sa viac venovali TU.

Kollárova verzia je presvedčivejšia, ale politicky babrácka

Odborníka zarazilo, prečo sa stretnutie neuskutočnilo vo väčšej tajnosti vzhľadom na reakcie, ktoré vzbudzuje Jaroslav Haščák vo verejnosti.

„Z pohľadu politickej logiky toto stretnutie môže prekvapiť, pretože meno Jaroslava Haščáka je ešte stále mimoriadne toxické. Mňa len prekvapuje, že sa stretli takto na verejnosti, a nie niekde na tichom mieste, ako napríklad kedysi Sulík s Kotlebom kdesi v Maďarsku,“ myslí si politológ Radoslav Štefančík.

Výpovede oboch aktérov sa o stretnutí rozchádzajú, Kollár hovorí, že zisťoval, či údajné ataky na jeho osobu idú s požehnaním Haščáka, majiteľ Penty zasa tvrdí, že sa rozprávali o jeho pripravovanej knihe.

„Kollárova verzia je uveriteľnejšia ako tá Haščákova. Napokon nebolo by prvýkrát, kedy sa politik snaží zasiahnuť do obsahu nejakého média. Nemožno vylúčiť, že Kollár sa cíti vydierateľný a takto babrácky sa snaží zistiť, parafrázujúc Borisa Kollára, kam až to môže zo strany Plus 7 dní zájsť,“ povedal Štefančík.

Kollár sa zrejme o svojich voličov báť nemusí

Otázkou teraz je, ako na takéto stretnutie môžu zareagovať voliči. Odborník priznáva, že je ťažko na to odpovedať, keďže Borisovi Kolláravi jeho priaznivci už odpustili oveľa väčšie prešľapy, ktoré vyplávali na povrch.

„Sám netuším, čo by mohlo strane Borisa Kollára ešte ublížiť. Jeho voliči vedia, že Boris Kollár mal priateľské vzťahy s predstaviteľmi bratislavského podsvetia, že Ladislav Bašternák je na svojej najznámejšej fotke zvečnený práve s Borisom Kollárom, že Kollár nelyžoval na Donovaloch len s Monikou Beňovou, ale aj s Marianom Kočnerom. Takže žiadneho voliča Sme rodiny nemôže prekvapiť, že sa niekde v hoteli bratislavského poslanca pôvodne zo Smeru a dnes zo Sme rodina stretol s hlavnou postavou aféry Gorila,“ ozrejmil Štefančík.

Napriek tomu to však môže narobiť problémy iným. Konkrétne sa môže naštrbiť dôvera medzi priaznivcami koalície ako celku.

„Ak to môže niekomu preferenčne uškodiť, tak sú to práve ostatné vládne strany, ktorých voliči uverili, že voliť Matoviča, Sulíka či Kisku je tým správnym riešením na to, ako ľudí typu šéfa Penty definitívne odstrihnúť od politiky,“ uzavrel Štefančík.

Komentáre ( 0)