19. 08. 2021 10:28 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

FOTO: Antivaxeri na univerzitnej pôde? Jasné stanovisko fakulty

Snímka s plagátom, ktorý znázorňuje preškrtnutú injekciu, sa už šíri na sociálnych sieťach.

Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave
Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave Foto: FB/Prečo ľuďom hrabe

Boj proti očkovaniu sa už dostal aj na univerzitnú pôdu. Na sociálnych sieťach sa totiž objavila fotka, ktorá ukazuje nad vchodom Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave plagát znázorňujúci preškrtnutú injekciu. Fakulta sa bráni a tvrdí, že už pracuje na jeho odstránení.

„Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU sa ohradzuje proti činom jednotlivca, ktorý vyvesil do okien starej budovy slovenskú vlajku a znak proti-očkovacej kampane. Budova je aktuálne v rozsiahlej rekonštrukcii a má k nej prístup veľa pracovníkov, ktorí nie sú zamestnancami fakulty,“ uviedol pre tvnoviny.sk PR manažér fakulty Matúš Hrnčiar.

Kabinet antivaxu vo Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Odfotil pre nás okoloidúci fanúšik Jakub (ouca)

Uverejnil používateľ Prečo ľuďom hrabe? Štvrtok 19. augusta 2021

Zároveň dopĺňa, že sama aktívne vystupuje v očkovacej kampani, keď aktívne nabáda svojich študentov, aby sa dali zaočkovať. Dokazuje to aj oficiálna stránka fakulty, kde je takáto výzva zverejnená.

„Očkovanie fakulta podporila aj na sociálnych sieťach vyjadreniami významných vedcov a profesorov vo videách,“ dodal Hrnčiar.

Fakulta už pracuje na odstránení vyvesených vlajok v oknách.

„Táto situácia nás mrzí a odkazujeme - Zaočkujte sa, je to dôležité a potrebné,“ uzavrel Hrnčiar.

FCHPT proti Covidu!

FCHPT proti Covidu! Dôverujte vede, dajte sa zaočkovať. • Dr. h. c. prof. Ing. Ján Šajbidor, DrSc. • Len spoločnými silami vieme poraziť tohto neviditeľného nepriateľa. Podporte svojich blízkych v očkovaní.

Uverejnil používateľ FCHPT - Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU Streda 30. júna 2021


VIAC Z Domáce