20. 09. 2021 11:37 | BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Kollár sa hrdil, že bude mať o piatich poslancov viac. Jediní možní to odmietajú

Predseda hnutia Sme rodina neskôr cúvol.

Predseda parlamentu Boris Kollár.
Predseda parlamentu Boris Kollár. Foto: TASR

Vraj do dvoch dní môže mať Sme rodina v parlamente o päť kresiel viac. Pri pohľade na zoznam nezaradených poslancov to vychádza na kuffovcov, tí to však vehementne odmietajú. Kollár napokon neskôr priznal, že ide len o hypotézu.

„Do dvoch dní budeme mať 22 poslancov," vyhlásil predseda Sme rodina Boris Kollár v RTVS. Reagoval tak na situáciu, že sa SaS po príchode kolíkovcov stala druhou najsilnejšou koaličnou stranou a preskočila práve jeho hnutie.

Po pohľade na zoznam nezaradených poslancov môže ísť jedine o predstaviteľov strany Život - Tomáš Taraba, Štefan a Filip Kuffa a Ján Podmanický. Dlhšie sa špekuluje, že rady hnutia ešte posilní odídenec z ĽSNS Jozef Šimko. Tejto téme sme sa viac venovali TU.

Kuffovci však takéto spájanie odmietajú. Predseda strany Život Tomáš Taraba vyhlásil, že rokovania s Kollárom komentovať nebude, ale túto vládu určite nepodporí.

„Nenechávam sa vtiahnuť do týchto hier, ktoré majú teraz v koalícii. Myslím si, že to všetko smeruje k odchodu Sme rodina z vlády a my túto vládu nikdy podporovať nebudeme," vyhlásil.

Kollár už cúvol

Boris Kollár neskôr svoje silné vyhlásenie zjemnil.

„Ja som nehovoril o nich (kuffovci, pozn. red.). To bola len taká hypotéza, ktorú som hodil do placu, keďže môžeme narastať aj my, nie len Richard Sulík," povedal Kollár.

Odborníka by takéto spojenie vôbec neprekvapilo, napokon by k nemu mohlo prísť pred voľbami.

„Boris Kollár svojho času pozval na Slovensko európske krajne pravicové strany. Príchodom týchto ľudí by sa len potvrdilo zaradenie Sme rodiny ku krajnej pravici. V každom prípade si príčetný človek musí ťukať na čelo, keď si predstaví ultrakatolíkov združených pod jednou strechou s človekom, ktorý má svoj osobitný prístup k chápaniu výrazu rodina," vysvetlil politológ Radoslav Štefančík.

„Na druhej strane, ako malý subjekt by kuffovci nemali šancu na zvolenie do parlamentu, ale ak im Boris Kollár sľúbil zaujímavé miesta na kandidátke jeho hnutia, táto transakcia môže byť výhodná pre obe strany," dodal.


VIAC Z Domáce