Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 29.9.2020, 10.11
450501(+2561)testovaných
9574(+231)infikovaných
4329(+116)vyliečených
45(+1)úmrtí
Aktualizácia: 29.9.2020, 10.11 štatistiky vo svete viac informácií
13. 02. 2020 12:43 | BANGKOK/TASR

Výletnej lodi pre strach z koronavírusu nedovolili zakotviť mnohé krajiny. Jedna sa konečne našla

Cestujúcich po vykonaní potrebných zdravotných previerok prevezú do kambodžskej metropoly.

Výletná loď MS Westerdam konečne zakotvila
Výletná loď MS Westerdam konečne zakotvila Foto: TASR

Loď MS Westerdam, ktorej pre obavy zo šírenia nového koronavírusu odmietli vstup do svojich prístavov viaceré ázijské krajiny, zakotvila v kambodžskom meste Sihanoukville. Vo štvrtok o tom informovala agentúra Reuters.

V prístave podľa správy čakajú na vylodenie pasažierov výletnej lode okrem novinárov aj miestni obyvatelia s kyticami kvetov, členovia diplomatických zborov a kambodžskí zdravotníci.

"Už toľkokrát sme si mysleli, že pôjdeme domov a boli sme odmietnutí. Keď sme dnes ráno uvideli súš, bol to krásny moment," uviedla prostredníctvom textovej správy pasažierka plavidla, Američanka Angela Jonesová.

Cestujúcich po vykonaní potrebných zdravotných previerok prevezú charterovými letmi do kambodžskej metropoly Phnom Penh, kde prestúpia na lety do svojich domovských krajín.

Povolenie na vylodenie pasažierov MS Westerdam v posledných dňoch odmietli vydať Thajsko, Japonsko, Taiwan, Guam aj Filipíny. Stalo sa tak napriek tomu, že na palube plavidla nebol zaznamenaný žiaden prípad nového koronavírusu.

"Všetky povolenia sme už dostali a sme nesmierne vďační kambodžským predstaviteľom za ich podporu," napísala ešte v stredu na svojej webovej stránke plavebná spoločnosť Holland America Line, ktorá loď vlastní.

Na výletnej lodi MS Westerdam sa podľa dostupných informácií nachádza 1 455 pasažierov a 802 členov posádky. Pôvodným cieľom plavby bolo japonské mesto Jokohama, ktoré však plavidlo v obavách z koronavírusu odmietlo pustiť do dokov.

Komentáre ( 0)