29. 02. 2020 09:00 | LOS ANGELES/TASR

Záhadné nakazenie sa koronavírusom v USA

Evidujú 3. prípady nákazy bez väzby na iných chorých.

Opatrenia pred koronavírusom v Kalifornii
Opatrenia pred koronavírusom v Kalifornii Foto: TASR/AP

Úrad verejného zdravotníctva amerického štátu Kalifornia v sobotu potvrdil druhý prípad nakazenia novým koronavírusom SARS-CoV-2 bez zjavnej väzby na ostatné prípady vírusovej infekcie v Spojených štátoch. Informovala o tom agentúra AFP.

Ide o osobu, ktorá v nedávnej minulosti necestovala do krajiny, kde sa vírus vyskytuje a nebola ani v kontakte s nikým, kto by bol chorý, uviedla Sara Codyová- riaditeľka odboru verejného zdravotníctva v okrese Santa Clara ležiacom neďaleko San Francisca.

Spresnila, že ide o dospelú ženu, ktorá je hospitalizovaná v miestnej nemocnici.

V Spojených štátoch v súčasnosti evidujú 15 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, z toho deväť v štáte Kalifornia, dva v Illinois a po jednom v štátoch Massachusetts, Washington, Arizona a Wisconsin. V Illinois a v Kalifornii bol zaznamenaný prenos vírusu z človeka na človeka.

Do USA priviezli aj 43 ľudí, ktorí sa nakazili na palube výletnej lode Diamond Princess, ktorá bola v karanténe v prístave japonského mesta Jokohama, a troch občanov infikovaných v Číne.

Špecifický prípad nákazy hlásia aj z Oregonu

Americké úrady hlásia v poradí tretí prípad, keď sa novým koronavírusom SARS-CoV-2 nakazila osoba, ktorá necestovala do zahraničia, ani neprišla do styku s chorým na akútne respiračné ochorenie COVID-19.

Z tejto situácie vyplýva, že infekčná choroba sa šíri na území USA. Bakazeným je človek žijúci v štáte Oregon na západe USA. Ide o dospelého, ktorý bol hospitalizovaný. Je tiež známe, že bol v kontakte s inými osobami v základnej škole.

Komentáre ( 0)