Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 10.8.2020, 9.33
279526(+564)testovaných
2599(+3)infikovaných
1866(+2)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 10.8.2020, 9.33 štatistiky vo svete viac informácií
09. 03. 2020 14:30 , článok bol aktualizovaný 09. 03. 2020 17:20 | KOŠICE/tvnoviny.sk, TASR

Nové prípady nakazenia koronavírusom potvrdili v Košiciach a Martine

Nakazení sú muž a žena.

Ilustarčné foto.
Ilustarčné foto. Foto: TV Markíza

V Košiciach a Martine potvrdili ďalšie prípady nákazy koronavírusom na Slovensku.

Podľa našich informácií je jedným z dvojice 26-ročný zamestnanec US Steel v Košiciach, ktorý leží v Univerzitnej nemocnici v Košiciach.

Hovorca spoločnosti US Steel Košice Ján Bača potvrdil, že dostal informáciu o pracovníkovi. Muž bol vo Francúzsku a hneď po návrate išiel do nemocnice, v práci tak po príchode domov nebol.

Podľa slov Baču v US Steel pozorne sledujú vývoj situácie a inštrukcie regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

„Odporúčame zamestnancom dodržiavanie zásad správnej hygieny, obmedzenie osobného kontaktu na pracovisku, rušíme všetky osobné schôdzky, návštevy a pracovné cesty, ak nie sú kriticky nevyhnutné. Rušíme školenia, ktoré nie sú vyžadované zákonom," uviedol s tým, že na porady prednostne využívajú telekonferenčné spojenie.

 

Zároveň sa pripravujú na ďalšie karanténne opatrenia ako zrušenie školení, vzdelávacích aktivít, rekondičných pobytov a povinných lekárskych preventívnych prehliadok. Ako dodal, v súčasnosti zaťažujú nemocničný personál a zvyšujú riziko prenosu možnej infekcie.

„Pri implementácii týchto opatrení budeme žiadať aj spoluprácu príslušných orgánov, aby boli opatrenia v súlade s legislatívou," doplnil Bača.

Ďalší potvrdený prípad hlásia z Martina. V Univerzitnej nemocnici na Klinike infektológie a cestovnej medicíny leží 34-ročná žena, ktorá sa podľa našich informácií vrátila z Prahy.

Na východe Slovenska stále čakajú aj na výsledky 75-ročného muža s vážnymi dýchacími problémami, ktorý sa nachádza v nemocnici Košice-Šaca s podozrením na nový koronavírus.

Aktuálny výskyt koronavírusu na Slovensku.
Aktuálny výskyt koronavírusu na Slovensku. Foto: TVNOVINY.sk
 

Komentáre ( 0)