Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 21.10.2020, 10.06
641810(+13832)testovaných
33602(+2202)pozitívnych
8404(+400)vyliečených
98(+0)úmrtí
Aktualizácia: 21.10.2020, 10.06 štatistiky vo svete viac informácií
19. 03. 2020 11:45 , článok bol aktualizovaný 19. 03. 2020 13:34 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk TASR

Premiér Pellegrini priviezol milión ochranných rúšok a potvrdil nové prípady koronavírusu

Presný počet povie až po poslednom rokovaní jeho vlády.

Vykladanie krabíc zdravotníckeho materiálu z lietadla, ktoré priviezli z Číny.
Vykladanie krabíc zdravotníckeho materiálu z lietadla, ktoré priviezli z Číny. Foto: TASR
Vládny špeciál so zdravotníckym materiálom.
Vládny špeciál so zdravotníckym materiálom.
Premiér Peter Pellegrini vystupuje po kontrole z lietadla so zdravotníckym materiálom z Číny.

Na bratislavskom letisku Milana Rastislava Štefánika pristál vládny špeicál so zdravotníckym materiálom, ktorý má pomôcť v boji so šírením nového koronavírusu.

Premiér Peter Pellegrini priblížil, že ide o milión jednorazových ochranných rúšok a viac ako 100-tisíc testov na rýchle detekovanie ochorenia COVID-19. "Toto nie je dodávka, ktorá súvisí s kontraktom štátnych hmotných rezerv, tá ešte len bude postupne realizovaná," komentoval.

Na účel dovozu bola podľa Pellegriniho prerobená letka ministertva vnútra. Posádka lietadla v nej strávila nepretržite 42 hodín. Podľa Pellegriniho ide najmä o aktivitu ministerky Sakovej. Poďakoval tiež letke MV SR a Číne.

 

Ďalšie lietadlá so zdravotníckym materiálom by mali prísť na Slovensko z Turecka, a to buď ešte vo štvrtok v noci alebo počas piatka (20.3.) Premiér tiež ubezpečil, že pokračujú všetky inciatívy na zabezpečenie potrebných pomôcok.

Šéfka rezortu vnútra doplnila, že Slovensku pomohlo zohnať kontakty v Číne susedné Česko. Potvrdila, že ďalšie rúška by mali byť na Slovensko dodané v nasledujúcich dňoch. Materiál nateraz smeruje do Slovenskej Ľupče. O jeho prerozdelení rozhodnú rezorty vnútra a zdravotníctva.

Premiér tiež uviedol, že dôvodom úmrtia 84-ročnej seniorky, ktorá bola pozitívne testovaná na nový koronavírus, mal byť masívny infarkt myokardu. Pripomenul, že SR nemá zatiaľ potvrdené úmrtie v súvislosti s novým koronavírusom. Taktiež oznámil, že na Slovensku pribudli nové prípady ochorenia COVID-19. Podľa jeho slov ich však nie je extrémne veľa. 

 

Komentáre ( 0)