Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 12.7.2020, 9.37
229789(+960)testovaných
1901(+8)infikovaných
1493(+0)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 12.7.2020, 9.37 štatistiky vo svete viac informácií
19. 03. 2020 15:25 , článok bol aktualizovaný 19. 03. 2020 16:52 | BRATISLAVA/TV Markíza

Prvý Slovák infikovaný koronavírusom je už doma, z nemocníc postupne prepúšťajú aj ďalších

Na Slovensku je momentálne infikovaných koronavírusom viac ako 120 ľudí.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: File TASR/AP Photo/Elaine Thompson

Ďalších 19 chorých. Na Slovensku opäť pribudli nové prípady choroby COVID-19. Máme však aj dobré správy. Päťdesiatdvaročný muž, ktorému ako prvému potvrdili na Slovensku koronavírus, je v týchto chvíľach už doma. Z nemocnice ho prepustili v pondelok.

Prvý pacient pozitívny na koronavírus je z najhoršieho vonku. Podľa našich informácií ho tento pondelok prepustili z nemocnice a je v domácej izolácii. Navyše doma je už aj jeho rodina.

„Čo sa týka prepustených, zároveň možno skonštatovať, že prepustený domov je už aj pacient 0 spolu s jeho maminou," povedala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Ešte sú v domácej karanténe, a tak ich zatiaľ nenazývame oficiálne vyliečenými, no podľa lekárov, ktorí sa o nich starali, sa majú všetci dobre. Zdravotný stav 52-ročného muža bol pritom v istej fáze aj vážny. Hospitalizovali ho dokonca na JIS.

„Napred ten stav vyzeral pomerne dramaticky a klamal by som, ak by som povedal, že nás to nezaskočilo. Ale preto, že išlo o nové ohorenie a nevedeli sme, čo máme očakávať," povedal ošetrujúci lekár Peter Sabaka.

Doma však nie sú iba títo pacienti, ale aj ďalší ľudia, ktorí boli na koronavírus pozitívni. Toto všetko sú dobré správy.

„Jeden pacient je prepustený aj z FN v BB a traja pacienti z FN v Trenčíne. U týchto ľudí platí, že musia byť ešte dva týždne v domácej izolácii, aby chránili seba a svojich blízkych," doplnila Eliášová.

 

Viac podrobných informácií o koronavíruse nájdete v našej špeciálnej sekcii.

Komentáre ( 0)