Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 23.9.2020, 10.06
423095(+6231)testovaných
7269(+338)infikovaných
3888(+220)vyliečených
41(+1)úmrtí
Aktualizácia: 23.9.2020, 10.06 štatistiky vo svete viac informácií
23. 03. 2020 18:03 , článok bol aktualizovaný 23. 03. 2020 18:03 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Matovič: Zriadili sme permanentný krízový štáb

Bude v ňom pôsobiť niekoľko špičkových odborníkov.

Premiér a odborníci Peter Škodný, vedec Robert Mistrík, predseda LOZ Peter Visolajský a infektológ Vladimír Krčméry.
Premiér a odborníci Peter Škodný, vedec Robert Mistrík, predseda LOZ Peter Visolajský a infektológ Vladimír Krčméry. Foto: TASR

Súčasťou ústredného krízového štábu bude užší tím odborníkov, ktorých úlohou bude permanentne vyhodnocovať informácie a koordinovať činnosť v rámci zabezpečovania rozhodnutí a prijímania opatrení, ktoré majú zamedziť šíreniu nového koronavírusu.Po zasadnutí ústredného krízového štábu to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

V tejto skupine bude pôsobiť infektológ profesor Vladimír Krčméry, odborník na biochémiu Robert Mistrík, manažér pôsobiaci v oblasti IT a telekomunikácií Peter Škodný i predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

"Títo ľudia budú jadrom tímu, ktorého úlohu je zosúladiť procesy medzi jednotlivými rezortmi a všetkými inštitúciami participujúcimi v procese aktivít proti šíreniu nového koronavírusu," uviedol Matovič. Doteraz podľa neho chýbala koordinácia. "Jedna ruka nevedela, čo robí ľavá, ak sa aj niečo vybavilo, nie vždy sa o tom dozvedeli, tí, ktorých sa to týkalo," opísal Matovič predchádzajúci stav pri komunikácii o aktivitách a zabezpečovaní opatrení proti šíreniu nového koronavírusu.

Matovič informoval, že na rokovaní ústredného krízového štábu prešli vyše 60 návrhov opatrení. O tom, ktoré prijmú, rokuje vláda.

 

Dnes u dvoch lekárov z ružinovskej nemocnice testy nepotvrdili koronavírus. Viac čítajte tu.

Na Slovensku zatiaľ pribudol jeden pozitívny prípad koronavírusu. Viac čítajte tu.

 

Komentáre ( 0)