Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 9.8.2020, 9.33
278962(+1068)testovaných
2596(+30)infikovaných
1864(+3)vyliečených
31(+0)úmrtí
Aktualizácia: 9.8.2020, 9.33 štatistiky vo svete viac informácií
26. 03. 2020 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Minister Krajčí prezradil, v ktorých mestách sa budú liečiť pacienti s koronavírusom

Takzvané červené pavilóny majú vzniknúť na západe, strede aj východe Slovenska.

Ilustrtačná snímka.
Ilustrtačná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vyprofilovať určitú časť nemocnice iba pre pacientov s COVID-19 je výzva, s ktorou si musí nový minister zdravotníctva Marek Krajčí poradiť čo najskôr.

V hre sú aj súkromné zariadenia, no zatiaľ minister určil tri mestá, ktoré budú musieť svoje priestory upraviť výlučne pre pacientov s koronavírusom.

„Samozrejme, Bratislava, aj v Košiciach sa takto vyčlení jedna nemocnica, Martin má vyčlenené dva pavilóny. Takýchto nemocníc bude ešte viac," povedal Krajčí.

Nemocnice však naďalej musia zabezpečovať aj základnú zdravotnú starostlivosť a popritom pripraviť červené pavilóny, tak aby to boli samostatné budovy so samostatným vchodom. Infikovaní pacienti sa nesmú stretávať s ostatnými.

Zariadenia sú podľa ministra na nový vírus pripravené už teraz, vyčleniť špeciálnu červenú zónu bude úlohou aj najväčšej Univerzitnej nemocnice v Bratislave.

Ak bude pacientov s koronavírusom, ktorí potrebujú hospitalizáciu, pribúdať natoľko, že sa naplnia kapacity na Kramároch, UNB je pripravená vyčleniť aj túto budovu v Ružinove, ktorá je momentálne pľúcnou klinikou.

Pripravovať vyšší počet lôžok bude musieť okrem týchto troch nemocníc zrejme viacero zdravotníckych zariadení. Červené zóny by mali vzniknúť v najbližšom týždni.

Viac v reportáži Ľubice Janíkovej.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)