Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 10.7.2020, 9.35
225950(+2172)testovaných
1870(+19)infikovaných
1481(+4)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 10.7.2020, 9.35 štatistiky vo svete viac informácií
27. 03. 2020 12:19 | NAÍ DILLÍ/TASR, kc, Reuters

Drsné metódy indickej polície: S ľuďmi, ktorí ignorujú karanténne opatrenia, sa nemaznajú

V snahe rozohnať ľudí, ktorí porušujú zákaz zhromažďovania, policajti neváhajú použiť hrubú silu.

Polícia v indickom Naí Dillí sa s ľuďmi porušujúcimi karanténne opatrenia nemazná.
Polícia v indickom Naí Dillí sa s ľuďmi porušujúcimi karanténne opatrenia nemazná. Foto: Profimedia.sk

Indická polícia využíva nové metódy spoločenského znevažovania ľudí, aby prinútila obyvateľov zostať doma v snahe dostať pod kontrolu šírenie koronavírusu.

Policajti v meste Baliguda v štáte Urísá v stredu chytili skupinu ľudí, ktorí sa prechádzali aj napriek úplnému obmedzeniu pohybu osôb nariadenom na 21 dní premiérom Naréndrom Módím. Za trest ich odfotografovali, ako držia plagáty s nápismi "Som sebecký človek. Tým, že sa prechádzam, môžem ohroziť komunitu a neľutujem to", píše agentúra DPA.

Jeden z policajných predstaviteľov mesta Baliguda uviedol, že fotografie nechali šíriť po sociálnych médiách. "Dúfame, že to zabráni iným v porušovaní platných nariadení," dodal.

Podobné videá začali vysielať televízne stanice a objavili sa na sociálnych sieťach aj z iných častí Indie."Som nepriateľ spoločnosti, nezostanem doma," píše sa na plagátoch, ktoré majú v rukách muži zadržaní políciou v štáte Madhjapradéš. Podľa miestnej polície ide o sociálny experiment, ktorý možno prinúti ľudí ostať doma.

Videá z rôznych častí krajiny vysielaných spravodajskou televíziou IBNT-TV18 zachytávajú policajtov, ako nútia skupiny mužov a žien za trest robiť drepy, ľahnúť si na zem alebo vyzliecť si tričká.

Na videu z Bombaja vidieť policajtov, ako nútia skupinu detí porušujúcich nariadenia robiť drepy, pričom si museli držať uši. Ide o dávno zavedený trest pre mládež v tomto regióne. V snahe rozohnať ľudí, ktorí porušujú zákaz zhromažďovania, policajti neváhajú použiť hrubú silu. Výnimkou nie sú ani príučky s dutými drevenými, či hliníkovými palicami.


V Indii, kde žije 1,3 miliardy ľudí, zatiaľ zaznamenali viac ako 500 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, desať ľudí zomrelo. Úplné obmedzeniu pohybu platí od utorkovej polnoci miestneho času.

Všetky vlakové letecké spojenia boli zrušené a v celej krajine sa nesmú konať zhromaždenia viac ako štyroch ľudí. Obyvatelia môžu vyjsť z domu, iba keď si chcú nakúpiť potraviny, lieky a iný nevyhnutný tovar.

 

Komentáre ( 0)