Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 2.06.2020, 9.35
179293(+6418)testovaných
1522(+0)infikovaných
1372(+4)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 2.06.2020, 9.35 štatistiky vo svete viac informácií
28. 03. 2020 07:00 | SEATTLE/kc

Žene (90) nedávali nádej. Už sa lúčila s rodinou, keď akoby zázrakom prekonala COVID-19

Woodovci v rozhovoroch pre miestne médiá zdôraznili, že zverejnením tohto príbehu chcú dať nádej rodinám, ktoré sa ocitli v podobnej situácii.

Geneva Woodová v objatí so svojou dcérou.
Geneva Woodová v objatí so svojou dcérou. Foto: Instagram/june.in.january

Genevu Woodovú (90) prijali do nemocnice 3. marca s príznakmi ochorenia COVID-19 vo veľmi vážnom stave. Choroba ju zastihla v najhoršom čase, keď sa práve zotavovala z mŕtvice v liečebnom ústave pre seniorov v americkom meste Kirkland. Koronavírusom sa tam nakazilo niekoľko desiatok ďalších ľudí.

Keď sa jej príbuzní dozvedeli o pozitívnom teste, bol to pre nich šok. Keďže Genevin organizmus bol po mozgovej príhode oslabený, obávali sa najhoršieho.

Príbuzní sa stretli pri jej nemocničnom lôžku s tým, že majú zrejme poslednú možnosť rozlúčiť sa. Mierny optimizmus medzi nimi zavládol, keď im Geneva povedala, že sa nevzdáva a s chorobou bude bojovať. Píše o tom portál wave3.com.


Lekári už jej nedávali nádej, no ukázalo sa, že matka piatich detí má poriadne tuhý korienok. Po dvoch týždňoch boja so zákerným ochorením, keď mala pľúca čiastočne naplnené tekutinou, sa jej stav, ako zázrakom začal zlepšovať. Opäť bola schopná hovoriť, postupne sa postavila na nohy a začala chodiť.

Všetko nasvedčovalo tomu, že chorobu, ktorá zabíja aj oveľa mladšie ročníky, prekonala. Zakrátko bola schopná dýchať sama bez pomoci pľúcneho ventilátora. Skvelá správa prišla 17. marca, keď test na COVID-19 mal negatívny výsledok.

Zázrak z Číny: Po veľmi vážnom stave sa z koronavírusu vyliečila 103-ročná žena

Woodovci v rozhovoroch pre miestne médiá zdôraznili, že zverejnením tohto príbehu chcú dať nádej rodinám, ktoré sa ocitli v podobnej situácii.

Liečebný dom v Kirklande sa stal miestom s najväčším počtom obetí koronavírusu v celých Spojených štátoch. Ochoreniu COVID-19 podľahlo až 35 klientov tohto zariadenia. Ukázalo sa, že koronavírus tam doniesli zamestnanci.

Komentáre ( 0)