Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 2.06.2020, 9.35
179293(+6418)testovaných
1522(+0)infikovaných
1372(+4)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 2.06.2020, 9.35 štatistiky vo svete viac informácií
28. 03. 2020 07:00 | BANGOR/rd

Krutá rana osudu: Mladý otec (†27) s príznakmi nákazy koronavírusom zomrel 10 dní po narodení syna

Nebohý vraj dovtedy nemal žiadne zdravotné problémy.

Čerstvý otec Thomas (vľavo) so synmi Dylanom a Morganom.
Čerstvý otec Thomas (vľavo) so synmi Dylanom a Morganom. Foto: Facebook/Rhiannon Elias

Krutá rana osudu. Thomas Davies (†27) z waleského Bangoru, ktorý mal príznaky nákazy novým koronavírusom zomrel len desať dní po tom, ako na svet prišiel jeho syn Morgan. Píše Daily Post.

Všetko sa to začalo minulý piatok. Čerstvý dvojnásobný otec mal kašeľ, následne aj bolesti hlavy a končatín, až to skončilo studeným potom. 

Jeho mama Mandy povedala, že Thomasov stav sa postupne zlepšoval, dokonca dodržoval nariadenie britskej vlády o nevychádzaní z domu. Zdesenie nastalo vo štvrtok, keď ho doma našla mŕtveho jeho partnerka Rhiannon.

„Pracovníci v ochranných odevoch vzali jeho telo. Keď som prišla do nemocnice, nemohla som sa ho ani dotknúť, na tvári mal igelitové vrecúško. Celý personál mal na sebe ochranné odevy," hovorí mama nebohého Thomasa, u ktorého ešte dodatočne budú skúmať prítomnosť COVID-19.

Thomas vraj dovtedy nemal žiadne zdravotné problémy. Bol zdravý, energický, nefajčil. Príbúzným nariadili, aby sa navzájom od seba izolovali, to platí aj pre Rhiannonu, Morgana a ďalšieho, štvorročného syna Dylanom.

Mama Mandy sa rozhodla založiť verejnú zbierku, z ktorej by chcela zaplatiť náklady na pohreb, keďže momentálne nie je schopná pracovať.

Aj ona, podobne ako mnoho iných, upozorňujú ďalších, aby koronavírus nepodceňovali. „Toto bol mladý chlapec. So svojou mladou rodinkou mali pred sebou celý život. Zostaňte radšej doma, udržujte si odstup," uzavrela so žiaľom v hlase.

Komentáre ( 0)