Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 30.05.2020, 9.44
170995(+3433)testovaných
1521(+1)infikovaných
1356(+18)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 30.05.2020, 9.44 štatistiky vo svete viac informácií
29. 03. 2020 09:03 | WU-CHAN/TASR

Wu-chan má za sebou ďalší významný krok k ukončeniu prísnych karanténnych opatrení

V meste, ktoré bolo ohniskm nákazy, už premáva metro a rýchlovlaky.

Cestujúci, ktorí prišli z Pekingu do Wu-chanu.
Cestujúci, ktorí prišli z Pekingu do Wu-chanu. Foto: AP Photo/Ng Han Guan

Čínske mesto Wu-chan, pôvodné ohnisko šírenia nákazy novým koronavírusom, cez víkend znova otvorilo svoje metro a prevádzku diaľkových vlakov. Ide o ďalší krok k ukončeniu prísnych karanténnych opatrení pre milióny tamojších obyvateľov. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Cestujúcich do metra vo Wu-chane vpustili po sobotňajšom obnovení prevádzky len s ochranou tváre a po kontrole teploty, uviedla oficiálna tlačová agentúra Sinchua. Vo vozňoch boli umiestnené pokyny, aby cestujúci medzi sebou nechávali prázdne sedadlá.

Cestujúci v čínskom Wu-chane.
Cestujúci v čínskom Wu-chane. Foto: AP Photo/Ng Han Guan
 

Čínske úrady fakticky uzavreli Wu-chan 23. januára. V 11-miliónovej metropole stredočínskej provincie Chu-pej vyhlásili zákaz vychádzania a pozastavili dopravné spojenia.

Tieto obmedzenia teraz postupne uvoľňujú. Posledné nariadenia, ktoré bránia obyvateľom mesta odísť z provincie Chu-pej, by mali byť podľa avizovaného plánu odvolané 8. apríla.

V sobotu do Wu-chanu tiež pricestovalo rýchlovlakmi viac než 12.000 cestujúcich z iných časti krajiny, informovala Sin-chua. Pasažieri mohli vystúpiť, nástup do vlakov však zostáva do 8. apríla zakázaný.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: AP Photo/Ng Han Guan
 

Cestovné obmedzenia pre zvyšné časti provincie Chu-pej už zrušili v priebehu tohto týždňa, pripomína agentúra DPA.

Medzitým podľa agentúry Sinchua vyrazil do Európy prvý nákladný vlak od začiatku epidémie koronavírusu. Do Nemecka vezie autodiely, elektronické produkty, optické vlákna a zdravotnícke potreby.

Komentáre ( 0)