Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 26.11.2020, 10.02
1045215(+10723)testovaných
101257(+1953)pozitívnych
56378(+2831)vyliečených
749(+17)úmrtí
Aktualizácia: 26.11.2020, 10.02 štatistiky vo svete viac informácií
31. 03. 2020 17:25 | BOJNICE/TV Markíza

Bojnice smútia za bývalým primátorom. Či zomrel na COVID-19, určí až pitva

Pľúcne oddelenie zavreli a tých, čo boli s nebohým v kontakte, poslali na testy.

Nemocnica s poliklinikou Bojnice.
Nemocnica s poliklinikou Bojnice. Foto: TV Markíza

Pacient, ktorý bol infikovaný koronavírusom a po prepustení z nemocnice doma zomrel, nemal cestovateľskú anamnézu. Pravdepodobne tak ide o komunitný prenos. Zdravotníkov, ktorí s ním prišli do kontaktu, okamžite otestovali a zavreli aj pľúcne oddelenie.

V Bojniciach sú zhrození, pľúcnemu ochoreniu podľahol bývalý primátor Vladislav Oravec. V Bojniciach ho s príznakmi vírusovej bronchopneumónie hospitalizovali 20. marca.

Je to vlastne zápal pľúc. No zisťovali u neho aj cestovateľskú anamnézu, či sa náhodou nemohol nakaziť koronavírusom. Tú nemal a pokračovali v liečbe.

Následne sa ukázalo, že v jeho firme mal príznaky pľúcneho ochorenia aj jeho podriadený zamestnanec, ktorý mal pozitívny test na COVID-19.

Stav exprimátora však nebol vážny, a tak ho prepustili do domácej karantény. V ten istý deň doma zomrel. To, či sa stal obeťou koronavírusu, určia až výsledky pitvy. Pľúcne oddelenie zavreli a tých čo boli s nebohým v kontakte, poslali na testy.

V utorok ráno prišli dobré správy. Všetkých deväť odberov bolo negatívnych. V Bojniciach by však chceli otestovať všetkých zdravotníkov, no je tu jeden zásadný problém. Podobne ako v iných nemocniciach, aj tu sa boria s nedostatkom testovacích súprav.

Podľa premiéra Igora Matoviča boli doteraz zle nastavené pravidlá a ministerstvo zdravotníctva to v najbližších dňoch bude riešiť.

K situácii v Bojniciach sa vyjadrí aj minister zdravotníctva, no až po skončení rokovania vlády. Pľúcne oddelenie je stále v dočasnej karanténe. Nových pacientov preto umiestňujú na iné oddelenia.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

Komentáre ( 0)