Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 7.8.2020, 9.35
274795(+2473)testovaných
2523(+43)infikovaných
1846(+22)vyliečených
31(+1)úmrtí
Aktualizácia: 7.8.2020, 9.35 štatistiky vo svete viac informácií
01. 04. 2020 17:29 , článok bol aktualizovaný 01. 04. 2020 17:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Postup lekárov v Bojniciach, ktorí poslali domov infikovaného muža, preverí kontrola

To, že mohlo dôjsť k pochybeniu, pripustil aj minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Postup lekárov v Bojniciach bude prešetrovať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Po prepustení z nemocnice doma zomrel muž, ktorý sa liečil na zápal pľúc. Náhodou sa prišlo na to, že má aj koronavírus. Bývalý primátor Bojníc zomrel v pondelok. Presne v deň, keď ho prepustili z nemocnice. Jeho zdravotný stav bol podľa lekárov dobrý. Pár hodín nato však zomrel.

To, že mohlo dôjsť k pochybeniu, pripustil aj minister zdravotníctva Marek Krajčí. Milan Henčel, primár centrálnej príjmovej ambulancie nem. Bojnice v utorok uviedol, že o prepustení pacienta do domácej liečby rozhodli po dohovore s RÚVZ.

V Bojnickej nemocnici sa už vyjadrovať nechcú. A to až dovtedy, pokiaľ prípad nevyšetrí Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Na to, že nebohý muž bol nakazený koronavírusom, prišli náhodou. Minulý týždeň testovali jeho kolegu, ktorý mal príznaky choroby a mal pozitívny test na COVID-19.

Infikovaný pacient si spomenul, že vo firme má vedúceho, ktorý leží na pľúcnom oddelení v Bojniciach. V nedeľu ráno teda otestovali aj jeho šéfa. Večer prišli pozitívne výsledky. V nemocnici ležal so zápalom pľúc od 20. marca.

Nebohý poprel akúkoľvek cestovateľskú anamnézu, v nemocnici nebol prijatý ako pacient podozrením na COVID-19. Popieral aj to, že by sa s niekým zo zahraničia stretol. Podľa informácií TV Markíza mal však v polovici februára pracovné rokovanie s ľuďmi z Holandska. Zle sa cítil už 1. marca, no do nemocnice sa dostal až 20. marca.

„Stále si nie sme stopercentne istí, či to úmrtie alebo pneumónia, na ktorú on zomrel, bola spôsobená vírusom SARS. Pokiaľ by sa nepotvrdilo toto ochorenie, a teda pneumónia bola príznakom inej choroby, tak sa budeme zaoberať aj tým, ako sa mohlo stať, že on bol pozitívne testovaný, pretože pred prepustením z nemocnice boli výsledky negatívne," vyhlásil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Koronavírus mu potvrdilo laboratórium v Trenčíne, no pre overenie sa vzorka poslala aj do Bratislavy. Tam však bol test už negatívny. Niektorí odborníci to vysvetľujú tým, že vírus už mohol byť oslabený. Či nebohý naozaj podľahol koronavírusu, sa bude vedieť pravdepodobne až v pondelok.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)