Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 1.06.2020, 10.22
172875(+274)testovaných
1522(+1)infikovaných
1368(+2)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 1.06.2020, 10.22 štatistiky vo svete viac informácií
08. 04. 2020 00:01 , článok bol aktualizovaný 08. 04. 2020 17:35 | BRATISLAVA, BERG/tvnoviny.sk, TV Markíza

Opatrovateľky čakali dlhé hodiny na hraniciach. Nedostali jesť, ani piť

Niektorí sa do štátnej karantény dostali až po 24 hodinách.

Situácia na slovensko-rakúskom priechode.
Situácia na slovensko-rakúskom priechode. Foto: René Medzihradský
Situácia na slovensko-rakúskom priechode.
Situácia na slovensko-rakúskom priechode.
Situácia na slovensko-rakúskom priechode.

Chaos, bezmocnosť a nekonečné čakanie. Na hraniciach s Rakúskom včera uviazli desiatky ľudí. Bezpečnostné zložky ich dlhé hodiny nevedeli umiestniť do karanténnych centier.

Opatrovateľky i ďalší navrátilci zo zahraničia museli dokonca prečkať noc v stane. Sťažovali sa na nedostatok informácií a katastrofálnu organizáciu. Náš štáb v noci nakrúcal priamo na hraniciach.

Hraničný priechod Berg v utorok (7. 4.) neskoro večer. Na mieste sú desiatky ľudí zväčša opatrovateliek, ktoré sa vrátili zo zahraničia a majú ísť do štátnej karantény. Niektoré tu čakajú od obeda.

Opatrovateľky i ďalší repatrianti uviazli na hraniciach napriek tomu, že si dopredu vyplnili potrebný formulár, po celý čas im nikto nevedel poskytnúť bližšie informácie.

Pred 22.00 h prišiel na hranicu autobus, ktorí má ľudí zobrať do karanténnych centier, no netušili kam ich odvezie. A pokračovali ďalšie dlhé minúty neistoty, ľudia si síce naložili do autobusu batožinu, no stále nemali jasnú odpoveď. A približne po hodine prišlo nečakané rozhodnutie, že vyše 30 ľudí má autobus opustiť a vziať si batožinu. Majú zostať ďalej čakať.

Autobus následne odišiel údajne len s tromi ľuďmi. Vojaci ostatných nahnali do stanu, kde na lavičkách všetky spolu, pod hrozbou, že sa navzájom nakazia koranavírusom, museli prečkať celú noc. Odvoz im zabezpečili až ráno, do štátnej karantény sa tak niektoré dostali až po takmer 24 hodinách.

Podobná situácia bola aj na diaľničnom hraničnom priechode Kittse - Jarovce, Slováci vracajúci sa zo zahraničia museli čakať niekoľko hodín.

Oslovili sme rezorty vnútra a zahraničných vecí, prečo umiestnenie do karanténnych centier trvá tak dlho a sprevádza ho chaos.

Na hraniciach nakrúcal reportér René Medzihradský.

 

Komentáre ( 0)