Koronavírus na Slovensku Aktualizácia: 26.05.2020, 9.32
160523(+1464)testovaných
1513(+2)infikovaných
1322(+15)vyliečených
28(+0)úmrtí
Aktualizácia: 26.05.2020, 9.32 štatistiky vo svete viac informácií
09. 04. 2020 16:10 | WASHINGTON/kc

Američania by si už nikdy nemali podávať ruky, hovorí Trumpov poradca

Fauci ako imunológ radil prakticky všetkým americkým prezidentom v poslednom období.

Dr. Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby, počas brífingu o koronavíruse v Bielom dome.
Dr. Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby, počas brífingu o koronavíruse v Bielom dome. Foto: TASR/AP/Alex Brandon

Americký lekár a imunológ Anthony Fauci, ktorý je členom tímu Bieleho domu koordinujúceho boj proti epidémii nového koronavírusu, opakovane vyhlásil, že ľudia by si už nikdy nemali podávať ruky. Píše o tom portál New York Post.

Tento zvyk je podľa neho jedným z hlavných dôvodov, prečo sa nákaza šíri tak rýchlo. Fauci v podcaste denníka Wall Street Journal povedal, že keď sa situácia zlepší a začnú sa zmierňovať opatrenia, bude nutné naďalej dodržiavať dve zásady.

"Pýtate sa, ktoré veci by sme mali zachovať aj po návrate do normálu? Určite by sme si mali stále umývať ruky a už nikdy by sme si ich nemali podávať pri pozdrave," myslí si americký lekár.

"Nielen že to zabráni šíreniu nového koronavírusu, ale zrejme by to aj dramaticky znížilo počet ľudí, ktorí sa nakazia klasickou chrípkou," dodal Fauci.

V podcaste ďalej uviedol, že v prípade pozitívneho vývoja sa očakáva, źe pandémia bude v USA kulminovať koncom apríla. Dovtedy určite nemôžu Američania počítať so zmiernením opatrení pre boj s koronavírusom. 

Anthony Fauci, ktorý je členom tímu Bieleho domu koordinujúceho boj proti epidémii nového koronavírusu v USA, dostal ochranku.

Fauci ako imunológ radil prakticky všetkým americkým prezidentom v poslednom období, počnúc Ronaldom Reaganom, a pomáhal USA bojovať proti AIDS, SARS i ebole. V nedávnom rozhovore Fauci priznal, že Trump má "svoj vlastný štýl", ale zdôraznil, že prezident akceptoval všetky jeho odporúčania.

Faucimu nedávno po údajných vyhrážkach pridelili ochranku. Podľa televízie CNN je niekoľko policajtov neustále aj blízko jeho domu vo Washingtone.

Komentáre ( 0)